E3: Souhrnný přehled – část 1.

vytisknout velikost písma
Protože je herní veletrh Electronic Entertainment Expo každodenně plný nových informací a zajímavostí, a jen málokterý člověk dokáže všechno to kvantum informací vstřebat a hlavně si zapamatovat, nabízíme vám dnes náš první souhrnný přehled. Ten obsahuje vše podstatné, co se v posledních hodinách v souvislosti s výstavou E3 událo.
E3: Souhrnný přehled – část 1.

Co vévodí našemu dnešnímu přehledu? Především první obrázky z titulu Doom III, několik nově ohlášených titulů, spousta E3 trailerů a mnoho dalšího. Ale nechoďme okolo horké kaše - zde je tedy náš přehled…

Nově ohlášené tituly a jiné zajímavosti:

 • Konečně jsme se dočkali! Ano, po dlouhých měsících čekání a odříkání totiž byly dnes na Internetu uveřejněny první obrázky z připravovaného titulu Doom III společnosti id Software. Samotné obrázky jsou však v nízkém rozlišení, což je rozhodně škoda. Nikde však není psáno, že se během výstavy E3 neobjeví i další. Nezbývá než doufat, že ano.

   

   

 • Další dnešní novinka se bezprostředně týká společnosti Lionhead a tak tedy pochopitelně i významné osobnosti herního světa, Petera Molyneuxe. V dalším textu se totiž budeme věnovat plánovanému pokračování titulu Black & White.
  V Black & White 2 se opět vžijete do role boha. Za dobu od skončení prvního dílu však dění v zemi Eden pokročilo - lidé získali modernější technologie a tak začali bojovat mezi sebou. Jak je tedy vidno již z těchto řádků, samotní malinkatí lidičkové budou mít v druhém díle podstatně větší význam. Ten ale neztratí ani vaše a cizí příšerky. Nový díl s sebou samozřejmě přinese i vylepšení grafického kabátu, přesvědčit se o tom můžete z následujících obrázků.

   

   

 • Společnost ARush ohlásila novou týmovou střílečku Devastation, která je postavena na modifikovaném Unreal enginu. Samotná hra je prý ve vývoji již přes jeden rok a v současné době existuje její hratelná alpha verze. Prezentace tohoto titulu proběhne na E3.
 • Dočkali jsme se oficiálního ohlášení druhého dílu populárního titulu Deus Ex. Druhý díl ponese název DX2: Invisible War, nabídne kompletně nový příběh a spoustu dalších novinek. Kromě prvních 7 screenshotů z  PC verze, které naleznete pod touto zprávou, si můžete také přečíst naši včerejší novinku.

   

   

   

   

 • Rockstar Games hodlají i nadále pokračovat ve vývoji série Grand Theft Auto, posledním ohlášeným přírůstkem je titul GTA: Vice City. Ten bude exkluzivně k dispozici pro PlayStation 2 a do obchodů ve Spojených státech amerických se má dostat 22. října 2002.
 • Společnost Lionhead a světoznámý Peter Molyneux připravují další novou hru. Je jí titul The Movies, který vám tentokráte přiblíží zákoutí filmového průmyslu. Na začátku hry bude vaším úkolem ujmout se malé firmy a postupně ji svou pracovitostí a nadáním pro obchodování dovést až na vrchol. Budete točit filmy, starat se o jejich distribuci a reklamu. Titul The Movies by se měl v obchodech objevit někdy v příštím roce.
 • Společnost BBC Multimedia dnes ohlásila další dílko její "Robot Wars" série, která už čítá několik členů. Nejnovější titul ponese název Robot Wars - Extreme Destruction, připravován je pro PC, Xbox a Game Boy Advance. Samotná hra je celkem pochopitelně postavena na stejnojmenném televizním seriálu. Umožněno vám tak bude například navrhovat a stavět vlastní roboty. Bojovat budete v několika desítkách zajímavých arén. Neomezíte se však jen na souboje na souši, naopak - budete soupeřit také ve vzduchu a na spoustě dalších zajímavých míst. K dispozici bude mimo jiné i split screen.
 • Na výstavě E3 se na veřejnost dostaly nové screenshoty z připravované strategie UFO: Aftermath. Dva screenshoty vám přinášíme, ostatní jsou k vidění na BonusWebu. Určitě se nezapomeňte podívat na první českou oficiální stránku věnovanou této hře!

    

 • Společnost Black Isle Studios odhalila nový titul, kterým je zajímavě vypadající izometrické RPG Lionheart. Tato hra by nás měla zavést do 16. století a bude oplývat rozhodně bohatým a zajímavým příběhem. V obchodech by se měl titul Lionheart objevit někdy na přelomu roku.

   

   

   

 • Podle zjištění serveru GameSpot pracuje společnost NovaLogic na dalším dílu známé série Delta Force. Nová hra ponese název Delta Force: Black Hawk Down, opět se bude jednat o týmovou akci. Datum vydání je plánováno v případě PC verze na konec tohoto roku, fanoušci PS2 a Xboxu se dočkají v roce 2003.
 • V přípravě je také nový titul AquaNox: Revelation, který nás opět zavede do podmořského světa AquaNox. Alespoň to vyplývá ze zprávy rakouského distributora JoWood. AquaNox: Revelation se má na trhu objevit ještě letost, zatím není jisté, zda-li se bude jednat o volné pokračování původní hry nebo datadisk.


E3 trailery:

 • Na korejském serveru Gamezone21 můžete najít E3 trailer z titulu Karma: Immortality, který vzniká v dílnách taktéž korejského vývojářského týmu Dragonfly. Ukázka zobrazuje více než 4 minuty samotné hry. K dispozici je ve dvou verzích - low-res verzi ve formátu Windows Media Player a pro změnu high-res ve formátu AVI (476 MB)!
 • Do dnešního dne bezejmenná simulace pohostinství (nyní už s výstižným názvem Restaurant Tycoon) od společnosti Enlight Software (distribuce Phantagram), se dočkala vydání E3 traileru - najít ho můžete zde (71 MB).
 • Sierra vypustila E3 trailer ze svého připravovaného titulu SWAT: Urban Justice. Samotné video můžete najít hned v několik formátech:

  QuickTime:
  regular (2.9 MB)
  low-res (1.1 MB)
  Windows Media Player:
  regular (2.8 MB)
  low-res (488 KB)

 • Všechny video ukázky, které budou k vidění na stánku LucasArts na veletrhu E3, jsou od včerejšího dne k dispozici na oficiální stránce této společnosti. Pojďme se tak jen ve zkratce říci, co zde budete moci najít.

  Celkově tedy 6 videí, všechny v QuickTime formátu:
  Indiana Jones and the Emperor`s Tomb
  Gladius
  Star Wars: Knights of the Old Republic
  Star Wars Bounty Hunter
  Star Wars: The Clone Wars
  Star Wars Galaxies: An Empire Divided

 • Na serveru Computer and Video Games můžete najít nové video z titulu IGI 2: Covert Strike (37,9 MB, AVI). Zájemci se mohou pokochat i novými obrázky, které najdou zde.
 • E3 trailer titulu Prisoner of War je k dispozici na oficiálních stránkách společnosti Codemasters. Titul Prisoner of War se řadí do škatulky third-person akčních adventur. Zavede vás do vězeňského prostředí , kde budete zažívat četná dobrodružství a nebezpečné situace. Zmiňovaný trailer najdete zde (33,7 MB). 
 • Server FilePlanet včera přinesl tři nová videa z realtime strategie Celtic Kings společnost Haemimont Games.

  Battle Movie (38.3 MB)
  In-Game Movie (12.9 MB)
  Gladiators Movie (7.0 MB)

 • Na serveru FilePlanet můžete najít také trailer ze hry Hearts of Iron (14.0 MB).
 • E3 trailer masivně multiplayerového titulu Horizons, který vyvíjí společnost Artifact Entertainment, můžete najít zde (12,2 MB).
 • Společnost Codemasters vypustila nové video titulu TOCA Race Driver (52 MB).


Obrázky:


Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 5 N/A