E3: Square Enix představili Nier

Fakt, že studio Square Enix svou tvorbu v posledních měsících částečně přizpůsobuje západnímu trhu (v honbě za vyššími prodejními čísly), neznamená, že by tamější vývojáři zapomněli na chutě své domoviny. Světlo světa tak spatřil první trailer z chystané akční adventury Nier, jejíž vydání na třetí Playstation a Xbox 360 je neplánované na příští rok. Vývojem byla pověřena firma Cavia, jež se podepsala například pod lehce 'erotickou' (Japonci se nezapřou) akci Bullet Witch.

Děj Nier sleduje putování stejnojmenného hlavního hrdiny, snažícího se najít lék pro svou dceru, jež se nakazila tajemným virem, který zachvátil drtivou většinu světa, a kdysi hrdá a prosperující města změnil v ruiny. V této nehostinné krajině se však objevila řada stvůr, jež by si ráda pochutnala na Nierově vypracovaném těle, a které je třeba nemilosrdně zničit.

S tím by vám měla pomoci celá škála sečných a bodných zbraní, které bude možné postupně 'ovládnout' a rozsévat s nimi mezi nepřáteli nekonečnou zkázu. Čas od času však chladná ocel nestačí, a na řadu tak přichází magie. I zde prý budeme mít na výběr z několika různých magických abilit, které bude postupem času možné dovést k dokonalosti.

Společně s oznámením tvůrci vypustili i první trailer, jenž toho kupodivu hodně prozrazuje o hratelnosti. Jste-li fanoušky her typu Devil May Cry, Nier by rozhodně neměl ujít vaší pozornosti. Snad se o něm v následujících dnech dozvíme něco víc. Prozatím můžete navštívit alespoň oficiální stránky.

Zdroj: Oficiální stránky

Dostupné pro: X360, PS3
Žánr: Akce, RPG
Výrobce: Cavia | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 23. dubna 2010

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Unikly slevové akce Steamu, Halloween a Černý pátek vám vysají peněženku

Unikly slevové akce Steamu, Halloween …

Již tradičně předčasně unikají informace o připravovaných slevových tornádech na Steamu, které začnou už během následujících dní.

21.  10.  2017 |
Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou zábava, i když ještě nejsou dodělané

Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou záb…

Nová hra vám umožní stavět tratě a posílat po nich mašinky. Budete budovat a vydělávat. Herní model je zábavný a grafika líbivá. Hra má ještě dost nedostatků a není divu, zatím se totiž jedná o vývojovou verzi dostupnou v rámci předběžného přístupu. I přesto už ale poskytne docela dost zábavy.

20.  10.  2017 | | 10 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A