E3: Square Enix představili Nier

Fakt, že studio Square Enix svou tvorbu v posledních měsících částečně přizpůsobuje západnímu trhu (v honbě za vyššími prodejními čísly), neznamená, že by tamější vývojáři zapomněli na chutě své domoviny. Světlo světa tak spatřil první trailer z chystané akční adventury Nier, jejíž vydání na třetí Playstation a Xbox 360 je neplánované na příští rok. Vývojem byla pověřena firma Cavia, jež se podepsala například pod lehce 'erotickou' (Japonci se nezapřou) akci Bullet Witch.

VIDEO: 1708 'Nier - trailer'

Děj Nier sleduje putování stejnojmenného hlavního hrdiny, snažícího se najít lék pro svou dceru, jež se nakazila tajemným virem, který zachvátil drtivou většinu světa, a kdysi hrdá a prosperující města změnil v ruiny. V této nehostinné krajině se však objevila řada stvůr, jež by si ráda pochutnala na Nierově vypracovaném těle, a které je třeba nemilosrdně zničit.

S tím by vám měla pomoci celá škála sečných a bodných zbraní, které bude možné postupně 'ovládnout' a rozsévat s nimi mezi nepřáteli nekonečnou zkázu. Čas od času však chladná ocel nestačí, a na řadu tak přichází magie. I zde prý budeme mít na výběr z několika různých magických abilit, které bude postupem času možné dovést k dokonalosti.

Společně s oznámením tvůrci vypustili i první trailer, jenž toho kupodivu hodně prozrazuje o hratelnosti. Jste-li fanoušky her typu Devil May Cry, Nier by rozhodně neměl ujít vaší pozornosti. Snad se o něm v následujících dnech dozvíme něco víc. Prozatím můžete navštívit alespoň oficiální stránky.

Zdroj: Oficiální stránky

Dostupné pro: X360, PS3
Žánr: Akce, RPG
Výrobce: Cavia | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 23. dubna 2010

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |