EA a UbiSoft se soudí - o zaměstnance

Dva herní giganti se dostali do těžkého sporu v kanadském Montrealu, který nakonec skončil u místního soudu. Příčinou je pět bývalých zaměstnanců UbiSoftu, kteří nedávno rezignovali na své funkce a přešli do nově vznikajícího týmu konkurenčních Electronic Arts. Zaměstnanci, kteří před tím pracovali na akci Splinter Cell, tím však dle zástupců UbiSoftu porušili pracovní smlouvu, jejíž jedna část výslovně zakazovala zaměstnancům pracovat v Severní Americe v herním byznysu rok poté, co opustí jejich společnost.

Tiskový mluvčí UbiSoftu se k tomuto problému nechtěl vyjadřovat s poukazem na to, že případ je u soudu. To však viditelně nevadilo jeho protějšku z EA, Jeffu Brownovi, kterému se chování UbiSoftu pochopitelně nelíbilo: "Tímto nařízením se ničí kariéry zaměstnanců. Ti musí po odchodu z práce buď utéct z Montrealu anebo pracovat rok u McDonalda.Vypadá to, že UbiSoft si myslí, že Montreal je jeho vlastní otrokářská plantáž - každý dělník, který ji opustí je pak naháněn smečkou právníků, kteří jej pak vyženou z herního průmyslu.

Prozatím však 5 přeběhnuvších zaměstnanců může u EA pracovat. Minimálně do prvního stání u soudu, které je naplánováno na pondělí 6. října.

Zdroj: GameSpot

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

včera | | 19 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A