EA a UbiSoft se soudí - o zaměstnance

Dva herní giganti se dostali do těžkého sporu v kanadském Montrealu, který nakonec skončil u místního soudu. Příčinou je pět bývalých zaměstnanců UbiSoftu, kteří nedávno rezignovali na své funkce a přešli do nově vznikajícího týmu konkurenčních Electronic Arts. Zaměstnanci, kteří před tím pracovali na akci Splinter Cell, tím však dle zástupců UbiSoftu porušili pracovní smlouvu, jejíž jedna část výslovně zakazovala zaměstnancům pracovat v Severní Americe v herním byznysu rok poté, co opustí jejich společnost.

Tiskový mluvčí UbiSoftu se k tomuto problému nechtěl vyjadřovat s poukazem na to, že případ je u soudu. To však viditelně nevadilo jeho protějšku z EA, Jeffu Brownovi, kterému se chování UbiSoftu pochopitelně nelíbilo: "Tímto nařízením se ničí kariéry zaměstnanců. Ti musí po odchodu z práce buď utéct z Montrealu anebo pracovat rok u McDonalda.Vypadá to, že UbiSoft si myslí, že Montreal je jeho vlastní otrokářská plantáž - každý dělník, který ji opustí je pak naháněn smečkou právníků, kteří jej pak vyženou z herního průmyslu.

Prozatím však 5 přeběhnuvších zaměstnanců může u EA pracovat. Minimálně do prvního stání u soudu, které je naplánováno na pondělí 6. října.

Zdroj: GameSpot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

včera | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Hrajeme Battlefield 5: zasněžená válečná vřava je pastvou pro oči

Hrajeme Battlefield 5: zasněžená váleč…

Ještě, než k vám dorazí naše plnohodnotné dojmy, se můžete podívat na osobní pohlednice našich vojáků z bitevní vřavy.

1.  7.  2018 | | 7 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A