EA hájilo před britským parlamentem lootboxy ve svých hrách

Hry EA v sobě prý nemají lootboxy. Jenom mechaniky s překvapením.
EA hájilo před britským parlamentem lootboxy ve svých hrách

Viceprezident právních záležitostí EA Kerry Hopkins promluvil před britským parlamentem o mechanikách, které tamní politici považují přinejmenším za podezřele blízké gamblingu, a proto se jim rozhodli vystavit stopku. Vzhledem k tomu, jak velká část příjmů z nich ale pramení se samozřejmě EA nechce vzdát bez boje, takže se snaží Británii přesvědčit, že jde jenom o mechaniky nabízející faktor překvapení.

EA se loot boxů nevzdá, raději půjde před soud

EA se loot boxů nevzdá, raději půjde před soud

Na otázku, zda EA považuje lootboxy za etickou budoucnost svých her, odpověděl Hopkins naprosto neočekávaným způsobem. "Za prvé je nepovažujeme za lootboxy. Nahlížíme na ně spíše jako na mechaniky překvapení. Když jdete třeba do obchodu s hračkami, máte tam také hračky s překvapením. Lidé si překvapení užívají. Je to věc, která byla součástí mnoha průmyslů po dlouhou dobu. Ať už šlo o Kinder vajíčka nebo třeba LOL Surprise," porovnával Hopkins a pokračoval tím, že je podle něj tato mechanika zcela etická a zábavná.

EA slibuje Star Wars Jedi bez mikrotransakcí. Twitter je plný vtipných reakcí

EA slibuje Star Wars Jedi bez mikrotransakcí. Twitter je plný vtipných reakcí

Osobně si ale nepamatuji, kdy naposledy vám hračka z Kinder vajíčka dávala v něčem, za co jste zaplatili výhodu. Aby toho nebylo málo, přidal Hopkins k dobru ještě prohlášení, že nejde o gambling a nesouhlasí s tím (navzdory několika studiím), že by lootboxy (nebo překvapení ve hře) ke gamblingu vedly. Nezapomínejte tedy, že ode dneška neotevíráte lootboxy, packy ani nic podobného. Otevíráte překvapení.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole