EA koupila studia Bioware a Pandemic

Akvizice herních studií bývají obvykle zajímavé pouze pro nemastné tiskové zprávy. Dnes v noci (12. října) nicméně proběhl obchod, který chytl za ramena celou herní obec a pořádně s ní zacloumal. Americký gigant Electronic Arts zaplatil 860 miliónů dolarů za koupi legendy mezi vývojáři Bioware a za ambiciózní společnost Pandemic, z jejíž produkce vzešly tituly jako Battlezone II, Full Spectrum Warrior nebo Star Wars: Battlefront.

Výkonný ředitel EA John Riccitiello obchod komentoval unifikovanou korporátní glosou „Tyto dvě studia patří k nejrespektovanějším v oboru a jsem rád, že s nimi budeme znovu spolupracovat,“ a dodává „Budou hrát velkou úlohu v našem strategickém růstu se zaměřením na kvalitu, online hraní a vyvíjení nových duchovních vlastnictví." Očekáváme také dlouhodobý přínos pro naše akcionáře.“ Šéf Bioware Ray Muzika na rozdíl od hráčů nevidí v obchodu katastrofu: „Akvizice umožní kreativním a pracovitým týmům Bioware Edmonton a Bioware Austin v dalším kariérním postupu.“

Dopad na produkci firmy, jež se vždy vyznačovala originalitou jak po stránce hratelnosti, tak zasazení (vzpomeňme na Baldur’s Gate, Knights of the Old Republic, Jade Empire nebo i stařešiny Shattered Steel nebo MDK 2) je ovšem ve hvězdách. Připravované RPG Mass Effect zatím zůstává ve vydavatelských spárech Microsfotu, takže vyjde exkluzivně pro konzoli Xbox 360, ovšem co další tituly – Dragon Age a dosud blíže nespecifikovaná RPG s ježkem Sonicem v hlavní roli? Zasáhne je vlna multiplatformovosti charakteristické pro tituly vydávané EA? Co se týče společnosti Pandemic, vydání adrenalinové akce Mercenaries 2: World in Flames zůstává neohroženo.

Zdroj: ComputerAndVideogames.com


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 5 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A