EA kvůli nespokojenosti s prodeji Dead Space 3 prý zařízla sérii

Dead Space 4 byl prý v pre-produkci, ovšem zřejmě se ho už nedočkáme.
EA kvůli nespokojenosti s prodeji Dead Space 3 prý zařízla sérii

Snaha zaujmout širší publikum akčnějším pojetím série Dead Space evidentně vyšla naprázdno. Podle nejnovějších spekulací se EA rozhodli ukončit práce na Dead Space 4, protože se trojka neprodávala dle očekávání. Se zprávou přišel web VideoGamer.com. Čtvrtý díl byl prý v pre-produkci ve studiích Visceral Games a Visceral Montreal. Druhé studio prý bylo v rámci restrukturalizace uzavřeno.

Minulý měsíc potvrdil Frank Gibeau z EA, že došlo k výpovědím ve studiích v Los Angeles a Montrealu. Podle EA prý musí klíčové herní značky prodat až 5 milionů kusů, aby zůstaly životaschopné.

Jeden z největších herních distributorů tak pokračuje v dalších změnách, v lednu se rozhodli dát k ledu značku Medal of Honor po neúspěchu Warfightera, uzavřeno bylo prý i studio BioWare San Francisco, které mělo na svědomí hru Dragon Age: Legends.

Samotný Dead Space 3 se sice vyšplhal na vrchol britského žebříčku prodejů, ovšem s prodeji o 26,6 procenta nižšími, než měl Dead Space 2 před dvěma lety. Na povrch prosakují i informace, že vývoj Dead Space 3 nebyl zrovna procházkou růžovou zahradou.

Ke změně na sjednocenou munici pro všechny zbraně došlo až v pozdní fázi vývoje a hlavně kvůli kontroverznímu systému mikrotranskací. EA prý nutili studio k akčnějšímu pojetí, aby ve stylu Mass Effect 3 zaujali více hráčů.

Zdroj: Eurogamer

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 nejšílenějších pařeb, které si můžete zahrát na Steamu

8 nejšílenějších pařeb, které si můžet…

Během letošního roku se Valve rozhodlo, že Steam Greenlight neplní tu roli, kterou od něj požadovalo. Skrz něj se na Steam totiž dostávaly opravdové zrůdnosti, jako třeba simulátor kamene. Tomu měla zabránit nová služba jménem Steam Direct. Jak si můžete všimnout, opět jim to tak úplně nevyšlo, a i nadále tak v nejpopulárnější digitální distribuci PC her naleznete unikátní šílenosti. Nabízíme vám ty nejbizarnější z nich!

14.  9.  2017 | | 7 N/A
10 českých her, které úspěšně prorazily i do zahraničí

10 českých her, které úspěšně prorazil…

Ačkoli se nemůžeme měřit s většími zeměmi, pár skvělých her od nás se do světa podívalo. Pojďme se podívat na ty největší šťastlivce.

6.  9.  2017 | | 12 N/A
Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický fotoseriál z výpravy

Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický …

Destiny 2 je hra plná rozporů. Po několika desítkách hodin strávených v jejím světě vám ale můžeme říct jedno. Budete nadávat, ale nebudete se moci odtrhnout.

9.  9.  2017 | | 2 N/A
Herní agenda: konec okurkové sezóny

Herní agenda: konec okurkové sezóny

Tak jsme přežili letošní okurkovou sezónu a pomalu ale jistě se k nám dostávají tituly, na které jsme se takovou dobu těšili. Je libo strategii, čistokrevnou akční jízdu nebo pohodovou adventuru? To všechno se objevilo během minulého měsíce.

8.  9.  2017 |
7 nejděsivějších herních zážitků, které nesmíte hrát v noci

7 nejděsivějších herních zážitků, kter…

Strach a hrůza patří spíše k nepříjemným a nechtěným pocitům. Přesto je ovšem mnohdy záměrně vyhledáváme a jejich přítomnost si doslova užíváme, což je vlastně jeden z velkých paradoxů zábavního průmyslu. Hororové zážitky nás naplňují a přitahují zároveň, a to v jakékoli podobě. Pojďme si připomenout ty nejděsivější hry, které si lze v rámci videoher můžeme užít.

12.  9.  2017 | | 6 N/A
Herní filosofie: samotářské zážitky žijí dál

Herní filosofie: samotářské zážitky ži…

Byl tady Skyrim, bylo tady Divinity a teď tady máme třeba Uncharted. Singleplayer zkrátka stále táhne, nyní snad možná ještě více než kdy dříve.

16.  9.  2017 | | 7 N/A
WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

Nasaďte helmu, zapněte pásy a připravte se ke startu. Nový ročník WRC je konečně tady. A tak se ptáme, má v letošní konkurenci závodních her šanci na úspěch?

18.  9.  2017 | | 1 N/A
GTA 5, Fortnite a další herní pecky ve slevové akci digitální distribuce

GTA 5, Fortnite a další herní pecky ve…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku her na PC? Green Man Gaming má pro vás parádní slevy!

13.  9.  2017 |