EA nefungovaly servery, hráči ve FIFA si museli o postup střihnout

Neprofesionalita EA v některých oblastech už snad ani není k smíchu.
EA nefungovaly servery, hráči ve FIFA si museli o postup střihnout

EA mezi jednotlivými komunitami her není příliš populární společností. Její hry jsou často pod palbou kritiky a lépe tomu není ani z hlediska přístupu k mikrotransakcím a ke komunitě samotné. Nyní se ale společnosti povedlo najít nové dno a absolutně pohřbít jakýkoliv dojem úrovně a profesionality z FIFA turnajů toho nejvyššího řádu. Hráči, kteří prošli první fází kvalifikace na následující finálový turnaj světové série čekalo pořádné překvapení. EA totiž mělo problém se servery u většiny svých her. A jak lépe takový problém vyřešit, než nechat profesionály rozsoudit jednoduchým "kámen, nůžky, papír". 

Už do první fáze kvalifikace se přitom dostávají pouze nejlepší hráči světa a postup do druhého turnaje je velkým úspěchem. Hráči tak samozřejmě vyjadřovali velké znepokojení tím, jak polovičatě EA situaci řešilo. Na Redditu se poté rozjela debata o tom, proč oba hráči ze vzájemného zápasu prostě neodmítli tento postup. Pokud by ale odmítli oba, nepostoupil by dál nikdo. Pak asi radši vezmete zavděk padesáti procenty. "Nemůžu tomu uvěřit. Právě jsme hráli kámen, nůžky, papír, protože jsme se nemohli spojit při LICENCOVANÉM EA KVALIFIKAČNÍM TURNAJI. WTF. Mám dost," napsal na Twiter Shaun Galea.

Prestiž turnajů nyní utrpěla pořádnou ránu a EA by za ně zasloužilo v nejlepším případě bojkot. Nebylo by to ostatně poprvé, co se FIFA hráči rozhodli fotbalovou hru bojkotovat alespoň tím, že hromadně přestanou kupovat balíčky, které ve hře jsou. To je totiž asi jediný způsob, jak na EA opravdu zapůsobit. Dokazuje to ostatně i fakt, že zprovoznění serverů pro zápasy trvalo EA několik hodin a problémy se opakovaly. Ale obchod s balíčky? Ten jel prakticky permanentně. 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Temná strana eSportu: videoherní steroidy a další vylepšováky

Temná strana eSportu: videoherní steroidy a další …

Ne každý z nás má na to stát se tím nejlepším z nejlepších. Co když ale k úspěchu existuje zkratka?

10.  1.  2021 | |24 N/A
Miroslav Werner
TémaBezpečnost
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma