EA odstraňuje van Bastena ze hry FIFA 20 kvůli nacistickému pozdravu

Marco van Basten v nizozremském televizním pořadu ustřelil a předvedl nacistický pozdrav. Pro jeho vtípek ale svět neměl moc pochopení.
EA odstraňuje van Bastena ze hry FIFA 20 kvůli nacistickému pozdravu

Způsobů, jak se během malé chvíle stát mužem, od kterého dají ruce pryč, je spousta. Marco van Basten si zvolil poměrně zajimavý. Během živého vysílaní se rozhodl pro vtipnou průpovídku, kterou mělo být zvolání nacistického pozdravu "sieg heil". Světové reakce na sebe nenechaly dlouho čekat a bývalý reprezentant Oranjes se brzy po svém nepochopitelném excesu musel omlouvat a vysvětlovat ho.

Profesionál ve hře FIFA urážel EA, teď má po kariéře

Profesionál ve hře FIFA urážel EA, teď má po kariéře

"Život je trochu jako fotbal. Někdy se trefíte, někdy minete. Ale když se vám to nepodaří, neznamená to, že jste špatný člověk. Chtěl jsem si jenom udělat legraci z kolegy," dodal později bývalý útočník. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat ani v případě EA, které se rozhodlo v rámci zachování rovnoprávnosti hráče odstranit z balíčků a jednotlivých režimů v rámci FIFA Ultimate Teamu, kde měl van Basten karty z edice "ikon". Podobná praxe přitom zatím byla běžná jenom v případě úmrtí některého z hráčů, jako se tomu stalo například u Emiliana Saly nebo Davide Astoriho.

Paradoxně ale tento krok vedl k tomu, že cena Bastenových dostupných kartiček se výrazně zvedla. Šlo ale pouze o chvilkový výkyv, který hodně rychle zase opadl. Je podle vás reakce EA na nevhodné chování bývalého šutéra adekvátní?


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

22.  1.  2021 | |3 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce