EA se stalo rekordmanem v počtu negativních reakcí na Redditu

EA si s hráči a jejich přízní zahrávalo až příliš dlouho.

Electronic Arts získalo zápis do Guinessovy knihy rekordů. Tentokrát by si ho ale nejspíše s radostí vydavatel odpustil. Nejde totiž o žádné rekordní zisky, vynikající prodeje či rekordní počet hráčů. Místo toho si EA vysloužilo rekord tím, že získalo na Redditu nejvyšší historický počet negativních reakcí na svůj komentář. 

Kontroverzní odpověď EA se na Redditu objevila krátce po vydání hry Star Wars  Battlefront 2 a stala se mezi hráči hitem. Ne snad z důvodu, že by šlo o tak skvělý PR skvost. Spíše tímto způsobem rýpali do ostatních vydavatelů, kteří ve svých hrách podobně ostře tlačili na lootboxy. Komentář získal neuvěřitelných 667 tisíc downvotů, což je o asi 10% vyšší počet než v případě předchozího rekordu.

"Naším cílem je hráčům přinést možnost být hrdí na to, že se jim podařilo dosáhnout úspěchu v podobě získání dalších hrdinů," odpovědělo EA jednomu z hráčů, který si stěžoval, že zaplatil osmdesát dolarů, aby měl odemčenou postavu Darth Vadera. "Co se týče ceny, zvolili jsme hodnoty, které jsme vydedukovali z otevřené bety a udělali jsme úpravy spojené s odměnami za dosažené milníky. Mimo jiné se také zaměřujeme na průměrné zisky kreditů mezi hráči, abychom mohli neustále upravovat ceny a náš obsah tak byl zábavný, nabízel výzvu a zároveň se dal získat prostřednictvím hraní," komentovalo EA tehdejší předražené lootboxy a hrou prakticky nezískatelné předměty. 

Ačkoliv v současné době se už přece jen situace trochu zlepšila, EA se podařilo vyhrát bitvu a obhájilo lootboxy před britským parlamentem, který je nakonec navzdory očekáváním neshledal hazardem. Společnost tehdy označila neoblíbené krabičky jako "mechaniku s překvapením" a svoji reputaci tak nezůstala nic dlužná. 

Diskuze (3) Další článek: Startovní trailer na Borderlands 3 je plný výbuchů a božího songu

Témata článku: , , , , , , , , , ,Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět

Aktuality

7. prosince | Do Mario Kart 8 Deluxe přichází třetí vlna tratí v rámci Booster Course Passu. Kromě toho nový update přidává další možnosti do nastavení vlastních závodů. 
7. prosince | Studio Riot Games prozrazuje pár detailů o své bojovce, kterou známe jako Project L. Další novinky uvidíme až v příštím roce. 
6. prosince | Skákačka SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake vyjde 31. ledna příštího roku na PC i konzole. S předobjednávkou získáte exkluzivní balík kostýmů zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách