EA usilují o tvůrce Battlefieldu

EA dalo novou nabídku švědskému vývojářskému studiu Digital Illusion CE, jenž stojí za sérií Battlefield. Představenstvo DICE na nabídku kývlo, ale věc stále musí odsouhlasit akcionáři. Nejedná se o první nabídku ze strany EA, tu minulou akcionáři DICE odmítli i přes doporučení na její přijetí od představenstva.

  

* Battlefield 2 *

Představenstvo nyní předpokládá, že nová dohoda zajistí budoucnost společnosti a díky přístupu k technologiím EA usnadní přesun na next-gen platformy. Jestliže ale nabídku DICE nepřijmou, bude pro ně prý těžké udržet a přilákat talentované zaměstnance. Akcionáři získají možnost o dohodě hlasovat na výroční schůzi akcionářů, jenž je naplánovaná na 24.března.

Karel Kališ komentuje: Získat zázemí EA je asi snem každého vývojáře, ovšem otázkou je, jestli tím neztratí část ze svých tvůrčích svobod. Ale nebudeme malovat čerty na zeď, až budoucnost ukáže, zda EA skutečně spolkne talentované švédy a zda to bude ku prospěchu věci či naopak.

Zdroj: Eurogamer


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |