EA zveřejnila finanční zprávu za uplynulý rok!

Herní gigant Electronic Arts dnes zveřejnil informace o finančních výsledcích za uplynulý rok. Oficiální zpráva však hovoří nejen o pozitivních komerčních výsledcích, ale i o plánech společnosti do budoucna. Čistý zisk EA je ale kupodivu menší, než sami představitelé firmy čekali - oproti stejnému období v roce 2003 je vyšší o pouhé 3,2 procenta.

  

Znám je rovněž i konečný žebříček prodejnosti. Nejlépe si vedlo další pokračování série Need for Speed s podtitulem Underground 2, následované dalšími sportovními počiny FIFA 2005 a NBA LIVE 2005. V první sedmičce se rovněž objevili dva tituly ze stáje Pána Prstenů - Battle for Middle-Earth a The Third Age. Kupodivu se velmi dobrých komerčních výsledků dočkala akce Golden Eye: Rogue Agent. Dále zpráva hovoří o posunutí data vydání některých her. Kupříkladu veleočekávané multiplayerové akce Battlefield 2 a dokonce i Medal of Honor: Dogs of War se dočkáme až v druhém čtvrtletí tohoto roku.

Zajímavé je i vyjádření EA k situaci kolem Ubisoftu, kde nyní vlastní menší podíl akcií. Společnost chce údajně vyčkat a případně zakoupit další balík akcií, čímž by svou pozici ve francouzském Ubi posílila.

Zdroj: Vlastní

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A