Earned in Blood – noví bratři ve zbrani

Vývojáři z Gearbox Software pokračují v úspěšné spolupráci s vydavatelem Ubisoft, což dokazuje i oznámení druhého dílu taktické first-person akce Brothers in Arms. Ve stylu "větší, lepší a chytřejší" se bude Earned In Blood, jak zní podtitul pokračování, snažit navázat na úspěch předchozí hry a vylepšit co nejvíce herních prvků. Vedoucím projektu je opět Randy Pitchford a vojenský konzultant, bývalý plukovník, John Antal.

Příběhově bude BIA: Earned in Blood navazovat na první díl, přičemž budou spolu velmi blízce spjaty nejen dějem a prostředím ale i charaktery. Tentokrát se ocitnete v kůži nově povýšeného seržanta Joe Hartsocka, který je velitelem podpůrné jednotky sloužící pod Mattem Bakerem, hrdinou z Road to Hill 30. Příběh bude vyprávěn pomocí filmových scén mezi jednotlivými misemi, což podle autorů lépe popíše mnohé historické postavy, které se ve hře objeví. Gearbox avizuje například přítomnost plukovníka S.L.A Marshalla, což je dobový charakter a podle jeho fotografií se vývojáři snaží co nejrealističtěji zachytit jeho obličej.

Z rozlehlých plání a polí s minimem krytých míst se ve druhém díle přesunete do vesnic a měst, kde budete se svou jednotkou bojovat takzvaně "od domu k domu". Vylepšená umělá inteligence vám bude více zatápět vrženými granáty, ústupovými manévry a protiútoky. Na rozdíl od prvního dílu nebudou nepřátelské jednotky statické a s kalhoty u kotníků připraveny zemřít; pokud zaměstnáte pouze jednu německou jednotku, druhá se s velkou pravděpodobností vyplíží bokem a překvapí vás nečekaným útokem. Stacionární zbraně, jako například děla, také napáchají větší paseku díky tomu, že střela tentokrát směle prorazí stěnu budovy a vylétne druhou stranou ven.

I přesto, že Brothers in Arms je zážitek spíše pro jednoho hráče než pro desítky natěšených pubescentů na publicu, ani na mutliplayer autoři nezapomínají. Těšit se tak můžeme na zbrusu nový kooperativní mód, který lze hrát online (i na konzolích) a to jak za Spojence, tak za vojáky Osy. Vyžadován bude hlavně obezřetný postup, kdy hráči budou muset velmi dobře spolupracovat, aby splnili chytře navržené, po sobě jdoucí úkoly. Na jedné mapě jich prý bude moci být až osmdesát, což je obrovské číslo a připomíná to opravdový konflikt, který stále trvá nezávisle na tom, jak hráči odcházejí či přicházejí.
Brothers in Arms: Earned in Blood máme očekávat v říjnu tohoto roku, na konzolích i na PC.

Zdroj: Gamespot, Worthplaying

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |5 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
Největší herní obchod historie. Take-Two kupuje tvůrce FarmVille za 12,7 miliardy dolarů

Největší herní obchod historie. Take-Two kupuje tv…

Jednou se možná dočkáme mobilní free-to-play verze Mafie

10.  1.  2022 | |3 N/A
Lukáš Václavík
MafiaTake Two