Earned in Blood – noví bratři ve zbrani

Vývojáři z Gearbox Software pokračují v úspěšné spolupráci s vydavatelem Ubisoft, což dokazuje i oznámení druhého dílu taktické first-person akce Brothers in Arms. Ve stylu "větší, lepší a chytřejší" se bude Earned In Blood, jak zní podtitul pokračování, snažit navázat na úspěch předchozí hry a vylepšit co nejvíce herních prvků. Vedoucím projektu je opět Randy Pitchford a vojenský konzultant, bývalý plukovník, John Antal.

Příběhově bude BIA: Earned in Blood navazovat na první díl, přičemž budou spolu velmi blízce spjaty nejen dějem a prostředím ale i charaktery. Tentokrát se ocitnete v kůži nově povýšeného seržanta Joe Hartsocka, který je velitelem podpůrné jednotky sloužící pod Mattem Bakerem, hrdinou z Road to Hill 30. Příběh bude vyprávěn pomocí filmových scén mezi jednotlivými misemi, což podle autorů lépe popíše mnohé historické postavy, které se ve hře objeví. Gearbox avizuje například přítomnost plukovníka S.L.A Marshalla, což je dobový charakter a podle jeho fotografií se vývojáři snaží co nejrealističtěji zachytit jeho obličej.

Z rozlehlých plání a polí s minimem krytých míst se ve druhém díle přesunete do vesnic a měst, kde budete se svou jednotkou bojovat takzvaně "od domu k domu". Vylepšená umělá inteligence vám bude více zatápět vrženými granáty, ústupovými manévry a protiútoky. Na rozdíl od prvního dílu nebudou nepřátelské jednotky statické a s kalhoty u kotníků připraveny zemřít; pokud zaměstnáte pouze jednu německou jednotku, druhá se s velkou pravděpodobností vyplíží bokem a překvapí vás nečekaným útokem. Stacionární zbraně, jako například děla, také napáchají větší paseku díky tomu, že střela tentokrát směle prorazí stěnu budovy a vylétne druhou stranou ven.

I přesto, že Brothers in Arms je zážitek spíše pro jednoho hráče než pro desítky natěšených pubescentů na publicu, ani na mutliplayer autoři nezapomínají. Těšit se tak můžeme na zbrusu nový kooperativní mód, který lze hrát online (i na konzolích) a to jak za Spojence, tak za vojáky Osy. Vyžadován bude hlavně obezřetný postup, kdy hráči budou muset velmi dobře spolupracovat, aby splnili chytře navržené, po sobě jdoucí úkoly. Na jedné mapě jich prý bude moci být až osmdesát, což je obrovské číslo a připomíná to opravdový konflikt, který stále trvá nezávisle na tom, jak hráči odcházejí či přicházejí.
Brothers in Arms: Earned in Blood máme očekávat v říjnu tohoto roku, na konzolích i na PC.

Zdroj: Gamespot, Worthplaying

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Crying Suns zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Cryin…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

8.  1.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce