Echo z výstavy – DEN 1: datum vydání PS4, erotika v GTA V a další

Také neradi kraulujete skrze tuny malých novinek a bleskovek, abyste se dozvěděli vše podstatné? U nás nemusíte. Máme pro vás připraven menší seriál speciálů z každého dne výstavy GamesCom, ve kterých se dozvíte vše podstatné, hezky na jednom místě.

Sony odhalilo oficiální datum vydání konzole PS4

Rozhodně jedna z nejočekávanějších informací výstavy. PlayStation 4 se dostane na pulty obchodů 15. listopadu v USA a 29. listopadu v Evropě. Zdržení naštve, ale je to lepší, než nic. Při startu bude konzole dostupná v celkem 32 zemích, což je rozhodně příjemnější číslo, než které představil Microsoft. Existuje ale vysoká pravděpodobnost, že u nás se konzole přece jen objeví až na začátku příštího roku. Cena zůstává stejná – 399 euro, a u nás se bude pohybovat kolem 12 tisíc Kč. Mezi předpokládané startovní tituly patří:

 • NBA 2K14
 • Call of Duty: Ghosts
 • Skylanders Swap Force
 • Need for Speed: Rivals
 • Battlefield 4
 • Madden 25
 • FIFA 14
 • NBA Live
 • Killzone: Shadow Fall
 • DRIVECLUB
 • Knack
 • Assassins Creed IV Black Flag
 • Watch_Dogs
 • Just Dance 2014
 • Lego Marvel Super Heroes

Sony odhalilo také dvě barevné varianty ovladače Dualshock – modrou a červenou. Zda se dočkáme barevných kombinací i konzole samotné je zatím ve hvězdách.

1377051861-5.jpg 1377051869-6.jpg 1377051882-4.jpg
1377051885-3.jpg 1377051885-7.jpg 1377051887-10.jpg
1377051887-9.jpg 1377051888-1.jpg 1377051888-2.jpg

The Sims 4 půjdou hrát i offline, žádné otravné DRM nebude

Producent čtvrtého dílu simíků vyvrátil domněnky, co strašily fanoušky od vydání SimCity. Sims 4 nebudou mít žádnou DRM ochranu a půjdou hrát v offline režimu, na rozdíl od již zmíněného simulátoru. Titul se prozatím chystá pouze pro PC a Mac.

The Sims 4: první uniklé detaily a obrázky

The Sims 4: první uniklé detaily a obrázky

Pro Evolution Soccer 2014 vyjde v září, půjde do boje proti nové FIFĚ

Konami oznámilo oficiální datum vydání nejnovějšího fotbálku ze série PES, který má podle posledních informací dohnat ztracenou formu a jít do přímého střetu s fotbálkem FIFA 14. Hry se dočkáme 20. září letošního roku na PC, PS3 a Xbox360. Krátce předtím si ještě budeme moci vyzkoušet hratelné demo, konkrétně 11. září. Jsme rozhodně zvědaví, jak se návrat na fotbalové výsluní tvůrcům povede. Prozatím můžete skouknout nejnovější trailer.

Aktualizováno #6: GC 2013 trailery v kupě - všechna videa z výstavy

Aktualizováno #6: GC 2013 trailery v kupě - všechna videa z výstavy

Oficiální obaly hry Gran Turismo 6

Sony uvolnilo dva oficiální obaly pro nejnovější díl závodního simulátoru Gran Turismo – klasickou a narozeninovou edici.

gran-turismo-6-anniversary-edition-box.png gran-turismo-6-boxart.png

Výstava ve jménu datadisků

Na GC už došlo k oznámení rovnou dvou datadisků ke skvělým hrám. Blizzard představil spekulovaný datadisk Reaper of Souls pro rubačku Diablo III, který představí novou třídu – The Crusader – a zvýší úroveň levelů na 70. Datadisk se také soustředí na nepřítele jménem Malthael, anděla smrti, a jeho legiev- Reavery.

Druhým datadiskem je Enemy Within pro parádní sci-fi strategii XCOM: Enemy Unknown, o němž se také spekulovalo delší dobu. Na trh se datadisk dostaví 15. listopadu letošního roku a přidá do hry nové mapy, herní obsah, multiplayerový obsah, vylepšení, zbraně a mnoho dalšího.

Datadisk by měl vystačit na tři hodiny, což nezní špatně.

GTA 5 odhaluje obsah pro dospělé – drogy, sex a neřesti

Jak už to tak bývá u ratingové společnosti ESRB, často odhaluje z připravovaných her konkrétnější detaily a zatím neznámé prvky. Stejně je tomu i v případě očekávané gangsterky Grand Theft Auto V. K sérii tak nějak dospělý obsah patří, pátý díl ale půjde mnohem více do hloubky.

GTA Online - detailní pohled a obří trailerová galerie

GTA Online - detailní pohled a obří trailerová galerie

Často se objevují krvavé cákance a hra obsahuje občasné znázornění utržení končetin. V jedné scéně jsou hráči nuceni používat různé nástroje a způsoby, jak dostat z postavy informaci,“ píše se na ESRB. „Hra obsahuje znázornění sexuálního obsahu a aktivit. Zatímco nahota chybí, lze slyšet sexuální zvuky. Nahota je ve hře přítomna pouze ve specifických situacích.

Nechybí drogy, alkohol a tvrdá mluva. Zkrátka GTA jak jej máme rádi.

Aktualizováno #3: GC 2013 obrázky v kupě - všechny screenshoty z výstavy

Aktualizováno #3: GC 2013 obrázky v kupě - všechny screenshoty z výstavy

Borderlands 2 v příštím roce dorazí na PS Vita

Konference Sony sice nepřinesla mnoho opravdu zajímavého, došlo ale na několik příjemných překvapení. Jedním z nich bylo i odhalení oblíbené parodické akce Borderlands 2 pro handheld PSV. Půjde o zcela kompletní přenesení druhého dílu do kapesní podoby, včetně kooperativního režimu a tuny zbraní.

1377035196-b2-x-vita.jpg

Hra se na trhu objeví v roce 2014. Více informací dorazí už brzy.

Do herního průmyslu se vrací Terminátor

Trochu překvapující zpráva z výstavy, Reef Entertainment totiž oznámilo získání exkluzivních práv na dva první filmy Jamese Camerona – Teminator a Terminator 2: Judgment Day. Díky licencím chtějí vyvíjet hned několik her z tohoto univerza a prvním projektem má být Terminators: The Video Game.

ttvgteaserlogo.jpg

Mělo by se jednat o velmi přesné přenesení filmového univerza do herní podoby, což jsme sice slyšeli už mnohokrát, ale to nám nebrání stále věřit v povedenou herní adaptaci nestárnoucí klasiky.

A to je zatím vše. Výstava je v plném proudu, takže nezapomeňte sledovat Doupě pro další várku informací ze světa GamesComu.