ECTS: Den druhý - cestopisné romány podle Potvory

Druhý den výstavy, kdy rozsáhlá expozice ECTS probíhala, byla poněkud volnější, než tomu bylo první den. Zatímco ihned na začátku neděle se pavilony hemžily životem jak rozdupané mraveniště, dnešek připomínal spíše líný úl, nicméně ani ten nesmí být opomenut - mohl by nám to zatraceně bolestivě vrátit.
ECTS: Den druhý - cestopisné romány podle Potvory
Pro mě bylo pondělí dnem příjemným. Většinu materiálku jsem měl již na hotelu roztříděný dle zajímavosti na hodně, více, méně a vůbec zajímavé materiály, které se pak dle své rodové příslušnosti třídily do tašky, kufru a koře. Zaplať pánbůh, že většinu materiálu jsem si nechal a byly to opravdové nepotřebnosti, které mizely v ústí nepříliš velkého koše, jenž jsem měl kdoví proč v pokoji umístěný pod umyvadlem (já nevím, asi je to nějaká móda? :)).

Zaspal jsem a neudělalo mi to valné radosti. Je fakt, že mé noční cesty, které jsem popisoval již včera, se musely někde odrazit, ale pohlédnu-li přes rameno do minulosti, vidím satisfakci. Fotografie, které jsem nafotil na světoznámých památkách Londýna, jsou mým skalpem nejcennějším. Krátce po probuzení mě opět potkala ta všetečná britská zima, přestože jsem se do přítomné dvojité deky zachumlal ještě více, než tomu bylo včera. Začne-li vám v osm hodin ráno po pár hodinách spánku zvonit budík neodbytnými slovy "Vstávat!", máte dvě možnosti - budík zamáčknout a spát dál nebo vyskočit a pustit se do činnosti, které s ránem neodmyslitelně souvisí. Jsem lenoch - nechal jsem budík vyzvonit až do konce a poté opět spokojeně usnul. Po probuzení kolem půl desáté jsem si uvědomil mnohé, možná i krátkozrakost svého chování. Prošvihnul jsem snídani, což v bojových podmínkách, jaké jsem v Londýně zažíval a nadále zažívám, je chybou takřka fatální. Nevadí, asi jsem konečně našel důvod, proč vstávat dříve a rovněž chodit dřív i spát.

Výstaviště bylo již kolem půl jedenácté, kdy jsem na něj dorazil, zvenčí mile prázdné - žádné fronty a žádné handrkování. Snídani jsem nakonec alternativně řešil kávou v legendární restauraci Hand and Flower přímo naproti Olympia Exhibition Hall. Káva byla dobrá, byť v porovnání s českými poměry nepoměrně dražší - nicméně pokládejme tuto skutečnost za konstantní a započítávejme ji do všech dalších článků. O hemžení v pavilonech jsem již psal, dnešní den jsem se vrhnul strategicky na vyzobávání rozinek z dortíku. Nemohu opomenout několikrát za den pojít kolem stánku Erotica Island a pokochat se pohledem na nejkrásnější dívku této výstavy. Možná nejsem objektivní a možná třeba ani nejkrásnější není (byť jsme se na tom s kolegy z Bonuswebu vcelku shodli), ale v mých očích bude vždy moc moc krásná (ehm ehm - pozn. zlovolný šotek). Jakmile dorazím do redakce, uveřejním všechny fotografie, které jsem za dobu celého pobytu získal a nafotil.

Ve tři hodiny se konalo vyhlášení prestižních ECTS Awards - jak jste se mohli dočíst v mé reportáži z této akce, nechyběl jsem ani tam. Hlava na hlavě, šéfredaktoři významných evropských herních časopisů, fotografové, zástupci společností, milá brunetka přebírající ceny za EIDOS a další lidé - to všechno bylo k vidění během předávání cen.

Nyní je o několik hodin později a já se hodlám ubrat na hotel, podívat na televizi, jít spát a připravit se na poslední nápor, na poslední den. Cesta domů bude určitě také dobrodružná (s blondýnkou ze stánku Erotica Island v kufru určitě bude - pozn. zase ten šotek), však ještě uvidíte.

Váš zpravodaj ze světa ECTS, Láďa P. Valík první, toho času unavený k smrti.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |