ECTS: Den první – Buka Entertainment

Námi nedávno zveřejněné informace o akční pecce Echelon nemohly zůstat bez našeho dalšího zájmu. Dost však bylo řečeno, když je zdrojem pouze Internet, nastává druhá fáze, kdy přichází na řadu důkazy – zde jsou. S tvůrci Echelonu jsem si povídal přibližně půl hodiny nejen o Echelonu, ale také o další zajímavé hře – Project Overdrive.
ECTS: Den první – Buka Entertainment
Slovanská vstřícnost nezná mezí a nebylo ji třeba dlouze hledat ani na výstavě evropského měřítka jakou ECTS bezesporu je. U jednoho z prvních stánků, na který jsem za pochodu narazil, sídlil ruský tým Buka Entertainment. Slovo dalo slovo a brzy se naše zprvu oficiální setkání změnilo v kombinaci anglických a ruských vtípků (nikdy bych nevěřil, že v dnešní době a navíc v Londýně zužitkuji čtyři roky, po které jsem se skoro den co den učil ovládat jazyk našich bývalých východních sousedů).

Jako první mi pod ruku přišla hra Echelon. Létání je to hezké, přesto bylo lepší nechat řízení na autopilotovi a věnovat se střílení. Autoři hry to se mnou měli složité, byť jsem je varoval, že bez autopilota skončím bídně, vypnuli jej. Sledování mých prvních vývrtek a nárazů do skal proměňovalo jejich tváře podobně jako to roční období dokáže s počasím – převládaly však spíše posměšky. Poté, co se mi podařilo sestřelit prvního nepřítele, seznal jsem, že hra je zatraceně akční – to už mi ale Roman Gadas (PR Buka Entertainment) začal ukazovat hru Project Overdrive.

Představte si město, které se rozpíná na všechny strany a vy jste v celé hře pouhý pěšák – pokud jím chcete být, nic proti. Jsou ale i jiné cesty, jak se dostat na druhou stranu města – ukrást auto je jen začátek. Bylo to tu již několikrát a v různých podobách, nejvíce se však Project Overdrive podobá hře Grant Theft Auto – můžete totiž ukrást prakticky jakékoliv auto, s ním se projíždět městem, zastavit kde chcete a užívat si ten neskutečný 3D prostor. Na otázku, jak velké toto město je, jsem se dozvěděl až šokující informaci – autem totiž celé město projedete za neskutečné dvě hodiny. Byť se mi této informaci nechce příliš věřit, pohled dlouhými, táhlými ulicemi tomu zcela nasvědčoval.

Project Overdrive je nádhernou kombinací first person shooter a third person car racing. Prakticky všechny budovy je možné infiltrovat, vzít si co potřebujete, nasednout do libovolného auta a zase odjet pryč. Co určitě potěší je střídání dne a noci, byť se zatím tato změna projevuje poněkud kvantově a nikoliv postupně to se ale věřím ještě vychytá.

Kluci v Buka Entertainment jsou prima – usměvaví, pohodoví a Slované. Jejich hry – Echelon a Project Overdrive – si své místo na trhu určitě najdou, především Projectu Overdrive věštím velkou budoucnost, protože po několika nevydařených pokusech o zkombinování 3D racingu a first person shooter přináší hra šikovnou variaci na obě témata – což je prima. Vzpomeňme na Redline, Terminator: Future Shock nebo konečně i několik úrovní Tomb Raider 4 – to, co okořeňovalo suchopárné 3D akce je tedy konečně skutečností – i když i Red Faction od Volitionu má velký potenciál zaujmout podobnými devizami. O těch ale až zítra – je toho příliš, co se dá o hře říci.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 14 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A