ECTS: Dvě "revoluční" strategie od tvůrců Warrior Kings

Black Cactus – donedávna neznámá společnost, která však jako uragán vlétla do světa počítačových her. Přinesla nám v mnoha ohledech revoluční strategii Warrior Kings. Nyní se navrací a co nevidět se na pultech obchodů objeví další dva její velvyslanci žánru realtime strategií. My vám dnes nabízíme první podrobnosti i obrázky z obou těchto ambiciózních her.
ECTS: Dvě "revoluční" strategie od tvůrců Warrior Kings

Společnost Black Cactus si v herní branži udělala jméno povedenou realtime strategií Warrior Kings, která byla v mnoha ohledech revoluční. A platilo to opravdu do puntíku. Přesto několik zbytečných chyb způsobilo, že se tento titul nezařadí do zlatého fondu herní zábavy a zřejmě nikdy nebude považován za pravou "klasiku". Samotní tvůrci však mají rozhodně potenciál a ten mimo jiné způsobil, že v současnosti pracují na dvou nových strategiích - zbrusu novém titulu Crusaders: Battle for Outremer (pracovní název) a na volném pokračování již zmiňované a v základu revoluční hry Warrior Kings. Pojďme se tak na oba tyto počiny podívat trochu blíže.

Warrior Kings: Battles - revoluce sama

První informace hovořící o titulu Warrior Kings: Battles předpokládali, že se tvůrci ze studia Black Cactus vydali cestou datadisku. Tento krok by byl vcelku logický - vždyť původní hra byla do jisté míry kasovním trhákem. Nakonec však bylo zvoleno řešení klasičtější, tedy tvorba zcela nového pokračování, od kterého si i co se týče prodejnosti slibují tvůrci mnohem více. A jaké změny na nás čekají? Tou první je fakt, že distribuce se tentokráte ujme společnost Empire Interactive, která zaujme pozici trochu ze scény se vytrácející firmy Microids.

 

Hlavní novinkou druhého dílu však kupodivu není sbírka zajímavých kampaní a misí, vylepšení grafického enginu, byť to vše Warrior Kings: Battles samozřejmě nabídne. Naopak, je jím znatelné vylepšení AI. Autoři samotní, jisti si kvalitně odvedenou prací, hráčům slibují, že po této stránce bude jejich hra excelovat a překoná všechna stávající díla. Rozhodně odvážná slova, podle prvních reakcí novinářů, kteří měli možnost spatřit ranou verzi hry, však v základu velmi pravdivá.

Pro tvůrce samotné je obrovskou výzvou vytvořit hráči v rámci singleplayer kampaně natolik svébytného a schopného protivníka, který by byl nerozeznatelný od lidského protějšku. Něco takového bylo až donedávna nemyslitelné a byť vkládám do projektu Warrior Kings: Battles velké naděje, pochybuji, že počítačem řízený protivník dosáhne kvalit vychytralého a všemi mastmi mazaného človíčka. Ale nepředbíhejme, jak praví jedna televizní reklama, nic není nemožné.

 

Jak bude nový systém AI vypadat v praxi? Podle slov samotných autorů se dočkáme protivníka, který bude schopen zvolit a logicky řešit ekonomické problémy, to vše v závislosti na mnoha okolních faktorech, stejně jako být dostatečně zdatný v boji a taktice. Váš sok tak bude schopen odhalit vaši strategii boje, najít skulinku v obraně vaší základny, to vše tak, aby pro vás bylo velmi složité porazit jej. Vzhledem k obtížnosti původního Warrior Kings lze očekávat, že i druhý díl bude určen opravdovým fajnšmekrům a zkušených hráčům realtime strategií.

Další perličkou a novinkou zároveň bude rozvedení diplomacie, která v originální hře tak trochu zaostávala. Přidáno by tak mělo být několik nových funkcí, které z konečného hlediska značně opepří single i multiplayer zápolení. Lze očekávat, že stejně jako původní Warrior Kings, i nové pokračování bude zasazeno do nereálného světa, byť jistě ne nepodobného tomu skutečnému. Chybět by podle všeho neměl ani editor misí.

 

To jsou tedy v souhrnu první informace o titulu Warrior Kings: Battles. I z nich je patrné, že cílem tvůrců je zamířit do výšin realtime strategií, určených jen opravdu nejkvalitnějším hrám daného žánru. Jak jsem již výše zmínil, dostatečný potencionál společnosti a jejich autorů je zárukou, že se podobného scénáře můžeme dočkat. Kdy se však Warrior Kings: Battles objeví na pultech obchodů, to prozatím není známo. Dá se však očekávat, že dříve než někdy v první polovině příštího roku se tohoto počinu nedočkáme.

Crusaders: Battle for Outremer - křižácká výprava

Jak vidno, autoři ze společnosti Black Cactus bojují na všech frontách a tak si jako distributora pro další svůj projekt, ambiciózní strategii Crusaders: Battle for Outremer, vybrali společnost Wanadoo. I když se v případě této hry dočkáme zbrusu nového počinu, který není svázán žádným již existujícím sourozencem a předchůdcem, v mnoha ohledech se podobá ostatním hrám od Black Cactus. V čem bude právě titul Crusaders: Battle for Outremer výjimečný a inovativní? Co hráčům nabídne?

 

V první řadě neotřelé prostředí raného středověku, konkrétně 12. století. Druhá křížová výprava je již zdárně za všemi jejími aktéry, přesto se, jak už název celé hry napovídá, bude příběh soustředit právě okolo křižáků. Země Evropy jsou zužovány boji, nenávistí a chaosem. Jste to právě vy, kdo může ráznou rukou zakročit a pomocí síly i diplomacie uklidnit všechny nesváry.

A nebude to samozřejmě jednoduchý úkol. Jak hovoří již první materiály o hře, abyste dosáhli kýženého úspěchu, budete muset spojit "chytrou taktiku s dobrou hospodářskou a vojenskou strategií, to vše za zřetelné výpomoci diplomacie". Zní to rozhodně zajímavě. Z dalších informací je navíc patrné, že nejen boj je cestou k úspěchu. Taktizování bude tedy na místě, do jaké míry bude potřeba a zda-li se hra zařadí spíše po bok projektu Praetorians či klasických, na těžení surovin zaměřených, strategií, zatím není známo.

 

S jistotou ovšem víme, že bude titul Crusaders: Battle for Outremer poháněn enginem SPINE. V obchodech by se tato hra měla objevit v průběhu příštího roku. Doufejme, že se v nejbližší době dočkáme bližších informací o tomto titulu, stejně jako v předchozím příspěvku zmiňovaném kolegovi. Pro fanouška a stratéga v jedné osobě je však potěšující, že studio Black Cactus pracuje na dvou nových titulech, které bych bez jakékoliv nadsázky pasoval do pozice černých a nevyzpytatelných koní žánru realtime strategií.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

22.  1.  2021 | |3 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce