ECTS: Monte Cristo – strategií není nikdy dost

„Hned po ránu jsem nalistoval ekonomickou rubriku svých oblíbených novin a jal se zjišťovat o kolik včera poskočily moje akcie. Linuxové firmy stouply o pár procent nahoru, stejně jako včera. Naproti tomu Microsoft šel mírně dolů, stejně jako včera. Jednoduchým propočtem jsem zjistil o kolik jsem oproti včerejšku bohatší. Nalil jsem si kapku dobrého koňaku, zapálil vynikající doutník, usedl do pohodlného křesla a zapřemýšlel se kolik vydělám zítra, pozítří, za týden… Život je krásný.“
ECTS: Monte Cristo – strategií není nikdy dost
Tak za pré, abychom si rozuměli. Název hry není Monte Cristo, ale Wall Street Trader 2000. Monte Cristo Games je, jak už možná správně tušíte jméno společnosti, která tuto hru vydává. A WST2000 je jen jednou z mnoha obchodních strategií, které tato firma produkuje jako na běžícím frku. Cílem tohoto článku je seznámit vás s těmito hrami, protože i přesto, že velká většina z nich není po grafické stránce nijak impozantní, jedná se o tituly velmi propracované a koho baví strategie, ten si s nimi zcela jistě vyhraje do sytosti během následujících dlouhých zimních večerů.

Ve WST2000 musíte splnit několik úkolů, které vám zadá váš šéf. Během jednoho z těchto úkolů musíte například během dvou měsíců vydělat víc peněz, než kolik jich na máte na začátku. To se může zdát jako lehký úkol, ale po bližším seznámení s hrou a základními ekonomickými pravidly se tento úkol jeví jako prakticky skoro nemožný. K vašemu rozhodování vám můžete využít zpravodajský servis z novin, rádia i televize a k ruce máte i pět šikovných poradců.

Podle slov autorů je matematický model obchodování s akciemi použitý ve hře jeden z nejlepších a nejvěrněji simulujících realitu.

Ve hře Start-Up 2000 se ocitáte v čele společnosti vyrábějící technicky vyspělou elektroniku. Staráte se o vývoj, marketing, financování a distribuci vašeho zboží. Na starosti máte také přijímání nových zaměstnanců – ty můžete přijmout i na klíčové posty a tak vám odpadne jedna z mnoha starostí. Samozřejmě, špičkoví manažeři jsou drazí a tak si jich zpočátku nebudete moci dovolit tolik.

Hra Airline Tycoon vám přiblíží provoz aerolinek a podobně jako v nedávno vyšlé hře Airport Inc. i zákulisí velkého mezinárodního letiště. Ve hře je celkem 16 různě obtížných misí v nichž musíte prokázat svou schopnost dovézt krachující firmu k zisku.

V nabídce jsou i další, čistě strategické hry – Starpeace a Economic War.

Více informací naleznete na webu výrobce.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
To nejlepší z herní výstavy E3 2018: nové hity a budoucnost videoher

To nejlepší z herní výstavy E3 2018: n…

Největší světová multimediální výstava E3 je u konce a nám nezbývá, než se podívat na zoubek budoucnosti videoher.

18.  6.  2018 |