ECTS: Monte Cristo – strategií není nikdy dost

„Hned po ránu jsem nalistoval ekonomickou rubriku svých oblíbených novin a jal se zjišťovat o kolik včera poskočily moje akcie. Linuxové firmy stouply o pár procent nahoru, stejně jako včera. Naproti tomu Microsoft šel mírně dolů, stejně jako včera. Jednoduchým propočtem jsem zjistil o kolik jsem oproti včerejšku bohatší. Nalil jsem si kapku dobrého koňaku, zapálil vynikající doutník, usedl do pohodlného křesla a zapřemýšlel se kolik vydělám zítra, pozítří, za týden… Život je krásný.“
ECTS: Monte Cristo – strategií není nikdy dost
Tak za pré, abychom si rozuměli. Název hry není Monte Cristo, ale Wall Street Trader 2000. Monte Cristo Games je, jak už možná správně tušíte jméno společnosti, která tuto hru vydává. A WST2000 je jen jednou z mnoha obchodních strategií, které tato firma produkuje jako na běžícím frku. Cílem tohoto článku je seznámit vás s těmito hrami, protože i přesto, že velká většina z nich není po grafické stránce nijak impozantní, jedná se o tituly velmi propracované a koho baví strategie, ten si s nimi zcela jistě vyhraje do sytosti během následujících dlouhých zimních večerů.

Ve WST2000 musíte splnit několik úkolů, které vám zadá váš šéf. Během jednoho z těchto úkolů musíte například během dvou měsíců vydělat víc peněz, než kolik jich na máte na začátku. To se může zdát jako lehký úkol, ale po bližším seznámení s hrou a základními ekonomickými pravidly se tento úkol jeví jako prakticky skoro nemožný. K vašemu rozhodování vám můžete využít zpravodajský servis z novin, rádia i televize a k ruce máte i pět šikovných poradců.

Podle slov autorů je matematický model obchodování s akciemi použitý ve hře jeden z nejlepších a nejvěrněji simulujících realitu.

Ve hře Start-Up 2000 se ocitáte v čele společnosti vyrábějící technicky vyspělou elektroniku. Staráte se o vývoj, marketing, financování a distribuci vašeho zboží. Na starosti máte také přijímání nových zaměstnanců – ty můžete přijmout i na klíčové posty a tak vám odpadne jedna z mnoha starostí. Samozřejmě, špičkoví manažeři jsou drazí a tak si jich zpočátku nebudete moci dovolit tolik.

Hra Airline Tycoon vám přiblíží provoz aerolinek a podobně jako v nedávno vyšlé hře Airport Inc. i zákulisí velkého mezinárodního letiště. Ve hře je celkem 16 různě obtížných misí v nichž musíte prokázat svou schopnost dovézt krachující firmu k zisku.

V nabídce jsou i další, čistě strategické hry – Starpeace a Economic War.

Více informací naleznete na webu výrobce.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 121 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A