ECTS: Monte Cristo – strategií není nikdy dost

„Hned po ránu jsem nalistoval ekonomickou rubriku svých oblíbených novin a jal se zjišťovat o kolik včera poskočily moje akcie. Linuxové firmy stouply o pár procent nahoru, stejně jako včera. Naproti tomu Microsoft šel mírně dolů, stejně jako včera. Jednoduchým propočtem jsem zjistil o kolik jsem oproti včerejšku bohatší. Nalil jsem si kapku dobrého koňaku, zapálil vynikající doutník, usedl do pohodlného křesla a zapřemýšlel se kolik vydělám zítra, pozítří, za týden… Život je krásný.“
ECTS: Monte Cristo – strategií není nikdy dost
Tak za pré, abychom si rozuměli. Název hry není Monte Cristo, ale Wall Street Trader 2000. Monte Cristo Games je, jak už možná správně tušíte jméno společnosti, která tuto hru vydává. A WST2000 je jen jednou z mnoha obchodních strategií, které tato firma produkuje jako na běžícím frku. Cílem tohoto článku je seznámit vás s těmito hrami, protože i přesto, že velká většina z nich není po grafické stránce nijak impozantní, jedná se o tituly velmi propracované a koho baví strategie, ten si s nimi zcela jistě vyhraje do sytosti během následujících dlouhých zimních večerů.

Ve WST2000 musíte splnit několik úkolů, které vám zadá váš šéf. Během jednoho z těchto úkolů musíte například během dvou měsíců vydělat víc peněz, než kolik jich na máte na začátku. To se může zdát jako lehký úkol, ale po bližším seznámení s hrou a základními ekonomickými pravidly se tento úkol jeví jako prakticky skoro nemožný. K vašemu rozhodování vám můžete využít zpravodajský servis z novin, rádia i televize a k ruce máte i pět šikovných poradců.

Podle slov autorů je matematický model obchodování s akciemi použitý ve hře jeden z nejlepších a nejvěrněji simulujících realitu.

Ve hře Start-Up 2000 se ocitáte v čele společnosti vyrábějící technicky vyspělou elektroniku. Staráte se o vývoj, marketing, financování a distribuci vašeho zboží. Na starosti máte také přijímání nových zaměstnanců – ty můžete přijmout i na klíčové posty a tak vám odpadne jedna z mnoha starostí. Samozřejmě, špičkoví manažeři jsou drazí a tak si jich zpočátku nebudete moci dovolit tolik.

Hra Airline Tycoon vám přiblíží provoz aerolinek a podobně jako v nedávno vyšlé hře Airport Inc. i zákulisí velkého mezinárodního letiště. Ve hře je celkem 16 různě obtížných misí v nichž musíte prokázat svou schopnost dovézt krachující firmu k zisku.

V nabídce jsou i další, čistě strategické hry – Starpeace a Economic War.

Více informací naleznete na webu výrobce.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 26 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A
Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní prů…

11.  9.  2018 | | 15 N/A