Elden Ring: co všechno víme o jedné z nejočekávanějších her současnosti

Nedlouho po velmi očekávaném představení nového traileru na Elden Ring od studia FromSoftware se v zahraničních médiích objevila pořádná porce informací ohledně tohoto titulu.

Na novinky ohledně Elden Ringu čekali fanoušci dva roky. FromSoftware s informacemi rozhodně nešetří. Vydání přeci jen už není tak daleko. Momentálně je plánované na 21. ledna příštího roku na PC a současnou i minulou generaci konzolí. Bude to doposud ten největší titul, který toto studio vytvořilo, a i když se na první pohled může zdát, že půjde o obyčejné pokračování série Dark Souls, tak to úplně není pravda. George R. R. Martin, který spolupracoval na příběhu hry, sice v rozhovoru pro wttw řekl, že Elden Ring je pokračováním Dark Souls, ale tuto informaci záhy vyvrátil sám Hidetaka Mijazaki. Prý nechtěli být při tvorbě svázaní možnostmi trilogie Dark Souls a v Elden Ringu tak opravdu uvidíme zbrusu nový svět.

Jmenuje se Lands Between a je tvořen ze šesti rozlehlých oblastí. “The Lands Between je jméno, se kterým přišel sám George R. R. Martin, když začínal s tvorbou tohoto světa a se psaním jeho historie a hlubokých mýtů,” řekl Mijazaki v rozhovoru pro IGN. V každé části světa vládne jeden z polobohů, kteří jsou potomky zdejší věčné bohyně Mariky. Po zničení Elden Ringu, který byl zdrojem síly stromu Erdtree, se každý z nich zmocnil jeho úlomku a s nově získanou mocí rozpoutali velkou válku. Do toho přicházíte vy jakožto Tarnished, člověk, který byl ze zdejší říše vyhnán. Nyní ale má možnost vrátit se do Lands Between a udělat mezi polobohy pořádek. Postavu si budete sami tvořit od základu.

Vyprávění příběhu nebude úplně přímočaré. Na to jsou ostatně fanoušci FromSoftware zvyklí. Mijazaki nicméně řekl, že se tady budou kombinovat způsoby vyprávění, které můžete znát z Dark Souls a Sekira. Může to tedy vypadat tak, že základní příběhová linka bude snadno pochopitelná i pro hráče, kteří nechtějí rozpitvávat každý detail, ale zároveň bude zdejší svět ukrývat spoustu prvků rozšiřujících příběhové pozadí.

ELDENRING_13_4K.jpgELDENRING_05_4K.jpgELDENRING_15_4K.jpg

Není žádným tajemstvím, že Elden Ring bude oproti předchozím hrám FromSoftware otevřenější, a tak zdejší lokace budou o dost větší. Během hraní budete mít naprostou volnost v tom, jak svět budete prozkoumávat. “Chceme dát hráči volný postup a průzkum skrz Lands Between, takže je tady spousta různých cest. Nebudete se moci dostat na každé místo hned od začátku, ale vždy existuje několik cest, jak se do každé z oblastí dostat. A pokud jde o to, v jakém pořadí oblasti navštívíte, tak v tom je volba také na vás.” Dle Mijazakiho slov vás hra určitým způsobem povede kupředu, ale nebudete muset předem danou linku průchodu následovat.

ELDENRING_04_4K.jpg

Otevřený svět bude očividně doménou Elden Ringu. V průběhu prozkoumávání se bude měnit počasí, ale zatím nevíme, jestli to na hru bude mít nějaký vliv. Aby nebyl přesun mezi oblastmi tak zdlouhavý, budete mít k dispozici jakéhosi koně. Z jeho hřbetu můžete i bojovat. Nebude tady chybět ale ani klasické rychlé cestování. K tomu se váže i to, že ve hře bude mapa, což u minulých her FromSoftware nebylo zvykem. Uvidíte na ní pouze základní rozložení světa a můžete si na ni umístit vlastní značky. Při proplétání se skrz dungeony vám ale nepomůže.

Sice budete neustále na cestách, ale i ve zdejším světě najdete útočiště, do kterého se budete vracet. Představit si ho můžete jako zdejší verzi Firelink Shrine z Dark Souls. Tvůrci ale nechtějí, abyste se do něj vraceli až příliš často. Prý nechtějí hráče tolik vytrhávat z plynulého průchodu hrou. I z toho důvodu tak nebudete muset kvůli craftingu některých věcí chodit za určitým NPC, ale zvládnete si je vytvořit sami.

 

„Sice budete neustále na cestách, ale i ve zdejším světě najdete útočiště, do kterého se budete vracet.“

 

I když každá z šesti částí světa bude otevřenější, tak stále bude udržována jistá struktura. Doménou oblastí jsou hlavní velké dungeony. Kromě toho ale narazíte i na spoustu katakomb, hradů a pevností, ve kterých vás jistě čeká nějaký ten pěkný loot. Dostat se k němu ale jednoduché rozhodně nebude. Stále je řeč o titulu od FromSoftware, takže očekávejte, že se během soubojů pěkně zapotíte.

ELDENRING_10_4K.jpg

V Elden Ringu jsou ale vaše schopnosti v boji rozsáhlejší než kdy před tím. Zbraně na blízko a na dálku již tradičně doplní magie. K tomu si budete moci upravit schopnosti postavy skrz více než 100 skillů. Tvůrci si také vzali něco ze Sekira. V Elden Ringu najdete obdobný stealth systém. Pokud byste na to ale ani tak nestačili, můžete do akce povolat spolubojovníky. Elden Ring můžete hrát až ve čtyřech. Multiplayer bude fungovat na podobné bázi jako v Dark Souls. Mijazaki jen zmínil, že do jisté míry se změní PvP. O další detaily se ale zatím nepodělil.

ELDENRING_03_4K.jpgELDENRING_16_4K.jpgELDENRING_11_4K.jpg

V jednom z rozhovorů také bylo zmíněno, že Elden Ring nebude po stránce obtížnosti tak náročný jako Dark Souls nebo Sekiro. Neznamená to ale, že každý bossfight najednou projdete na první pokus. Mijazaki to vysvětluje tak, že je hra přístupnější díky širším možnostem, jak jí procházet. Mimo to také řekl, že některé bossfighty budete moci překonat i bez boje. Jak moc se obtížnost doopravdy liší budeme moci posoudit až hra vyjde na začátku příštího roku. Celkově by hraní prý mělo zabrat kolem 30 hodin čistého času, pokud nebudete prozkoumávat každý kout.

Elden Ring vychází 21. ledna 2022 na PC, Xbox One, Xbox Series S|X, PlayStation 4 a PlayStation 5. Upgrade na verzi pro novou generaci konzolí bude zdarma.

Diskuze (2) Další článek: Podpora Mortal Kombatu je u konce, NetherRealm míří k dalšímu projektu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Studie dopadla úspěšně. Pomocí fotoaparátu a diody si brzy mimo srdečního tepu změříte i kyslík v krvi

Studie dopadla úspěšně. Pomocí fotoaparátu a diody si brzy mimo srdečního tepu změříte i kyslík v krvi

** Dvě americké univerzity mají za sebou úspěšnou studii ** Pomocí telefonu s LED diodou si brzy změříte okysličení krve ** Na podobném principu přitom už nyní funguje měřič tepu

Martin Chroust
SPO2Výzkum a vývojFotoaparát
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Americký HIMARS děsí Rusko svojí přesností

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Americký HIMARS děsí Rusko svojí přesností

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní seznam ** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

** Země podle všeho není nejlepším ze všech možných světů, alespoň pokud jde o obyvatelnost lidmi ** Máme štěstí, že jsme naživu ** U superzemí, tedy planet větších než Země a menších než ledoví obři jako Uran nebo Neptun, to je jiné

Stanislav Mihulka
ZeměAstronomie
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně

Aktuality

16:21 | Next-gen verze hry Dragon Ball Z: Kakarot vyjde 13. ledna. Bude zdarma pro majitele hry na starších konzolích. 
10:07 | Hitman 3 dostane 26. ledna nový Freelancer mód s prvky žánru rogue-like. Přibyde do hry v rámci updatu zdarma. 
4. října | Ve čtvrtek odpoledne EA představí nový díl závodní série Need for Speed. 
4. října | Válečná strategie Company of Heroes 3 se opozdí. Místo dříve plánovaného 17. listopadu vyjde 23. února 2023. 

Zářijový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: telefony do 7 000 Kč

Test Wi-Fi 6 mesh řešení

Nákup PC a Applu z druhé ruky

Úprava fotek z dovolené