Elden Ring dostane ray tracing. Na PS5 a Xbox Series X/S slibuje 60FPS

Nejnovější dílko FromSoftware rozhodně nebude graficky zaostávat.

Již tradičně hra nejvíce vynikne na platformě PC, ani konzole nové generace však nebudou zaostávat a Elden Ring by tak měla být zatraceně pěknou hrou, které nebudou chybět nejmodernější technologie. 

Na PC se tak můžete těšit na 4K rozlišení a snímkovací frekvenci až 60FPS. Samozřejmostí je ray tracing a HDR. Na PS4 Pro si budete muset při FullHD rozlišení vystačit s 30 snímky, na PS5 si pak budete moci tradičně vybrat ze dvou režimů - kvalita a rychlost. První nabídne 30FPS, druhé pak 60FPS. V obou případech se hra pochlubí 4K rozlišením a HDR, na PS5 dokonce skrze aktualizaci dorazí později i ray tracing. 

Konzole Xbox jsou na tom podobně. Starší One a One X oba zvládnou 30FPS a rozlišení 900p v případě staršího One, 4K v případě One X. Xbox Series X/S zvládnou samozřejmě 4K rozlišení i 60FPS. HDR nabídnou všechny Xboxy až na ten nejstarší. 

Elden Ring vychází 25. února příštího roku na PC a obě generace konzolí. 

Váš názor Další článek: Vesmírné sci-fi Everspace 2 se obohacuje o novou hvězdnou soustavu k prozkoumání

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows
Recenze hry God of War Ragnarök. Velkolepý závěr severské ságy

Recenze hry God of War Ragnarök. Velkolepý závěr severské ságy

Nový God of War patří k neočekávanějším novinkám letošního podzimu. Pokud i vy patříte mezi hráče, kteří se těší na nové Kratovo dobrodružství, můžu vám rovnou říct, že čekání stálo za to.

Martin Nahodil
God of War RagnarökRecenze
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify

Aktuality

7. prosince | Do Mario Kart 8 Deluxe přichází třetí vlna tratí v rámci Booster Course Passu. Kromě toho nový update přidává další možnosti do nastavení vlastních závodů. 
7. prosince | Studio Riot Games prozrazuje pár detailů o své bojovce, kterou známe jako Project L. Další novinky uvidíme až v příštím roce. 
6. prosince | Skákačka SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake vyjde 31. ledna příštího roku na PC i konzole. S předobjednávkou získáte exkluzivní balík kostýmů zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách