Elden Ring v nových záběrech ukazuje souboj s drakem, pestrý svět a spoustu dalšího

Fanoušci her od FromSoftware se konečně dočkali pořádné ukázky z jejich připravované novinky. Musíme říct, že je opravdu na co se těšit.

Jak bylo včera slíbeno, dnes nám vývojáři ukázali celých 15 minut záběrů z hraní Elden Ringu, který vychází 25. února na PC, Xbox One, Xbox Series S|X, PS4 a PS5. Hned na úvod můžeme zažehnat případné obavy o tom, že by Elden Ring nevypadal tak dobře, jak vyplynulo z nedávno uniklých záběrů na Twitteru. Na panoramata zdejšího světa je radost pohledět.

Hned z počátku nám byl předveden souboj s velkým drakem a z ukázky je jasně vidět, že skákání bude v Elden Ringu hrát celkově důležitou roli. Pády z velké výšky tady vaší postavě nijak neublíží a velké skoky zvládne i váš kůň. 

V záběrech si můžete prohlédnout mapu, což je pro hry od FromSoftware také novinka. Zdejší svět bude otevřenější než kdy před tím. Můžete se nechat vést, ale nic vám nebrání v tom ho prozkoumávat na vlastní pěst. Není to jen o rozlehlých pláních. Svět je propletený chodbami a katakombami, které ukrývají vzácný loot. Přece ho tam jen tak nenecháte ležet. 

Herní mechaniky nyní zahrnují plížení, nechybí možnost hraní online v kooperaci a opět vás bude moci další hráč vyzvat na PvP zápas. Součástí Elden Ringu je také crafting systém, různé druhy zbraní, magie a spousta dalších mechanik, díky kterým můžete k soubojům s nepřáteli přistupovat dle svého. 

ssss.jpgyt5s.com-ELDEN RING - Gameplay Preview-(1080p60)_Moment.jpg

Hru už si také můžete předobjednat. To platí i pro dvojici speciálních edicí. Ta dražší kromě pěkné sošky obsahuje i 1:1 repliku přilby ze hry. S oznámením ale přišlo upozornění, že dostupnost se liší podle toho, z jaké země objednáváte. Zatím tedy není jasné, jestli se tato edice dostane i k nám.

Váš názor Další článek: Battlefield Portal v novém traileru ukazuje bojiště plné šílených kombinací

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
Google Translate našel přemožitele. Vyzkoušeli jsme překladač DeepL

Google Translate našel přemožitele. Vyzkoušeli jsme překladač DeepL

** DeepL Translator využívající strojové učení se konečně naučil česky ** Na 22 příkladech vám ukážeme, jak si stojí oproti Googlu a Microsoftu ** Překladatelé nebudou mít brzy co žrát, jak by řekl klasik

Lukáš Václavík
PřekladačSoftware

Aktuality

17:19 | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách