Electronic Arts čekají velké zisky

Podle společnosti Wedbush Morgan a jejích analytiků je možno v brzké době očekávat velký růst Electronic Arts, hlavně po burzovní stránce.

Wedbush Morgan informovala své investory, že zvedá cílovou cenu akcií EA z 61 $ na 66 $ a doporučuje podíly nejen držet, ale hlavně kupovat. Předpokládá totiž, že EA jsou nejlépe připraveni na příchod konzolí nové generace, mají velmi dobře rozjeté vydávání titulů pro PSP a s příchodem nových konzolí budou mít velké zisky i při doprodávání zlevněných her pro PS2.

Právě PS2 se týká velmi zajímavá úvaha, že její cena při vydání Xbox 360 klesne na necelých sto dolarů (kolem dvou a půl tisíce korun). Vypadá to, že prognózy jsou poměrně přesné, protože EA zažila v poslední době růst cen akcií o pět procent až na 59 $, stejně jako ostatní společnosti, kde třeba Activision, THQ a Take-Two rostou o dvě procenta.

Doupě komentuje: Situace na burzovních trzích je velmi zajímavá, protože odráží celkový růst objemu peněz v herním průmyslu. To může pro nás, běžné hráče, znamenat mnoho dobrých věcí, protože hry by měly mít větší rozpočty a být tím pádem kvalitnější. A také by se měla cena titulu rozpočítat mezi více hráčů, což by znamenalo zlevnění.

Zdroj: Gamespot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A