Electronic Arts míří mezi comicsy

Společnost Electronic Arts uzavřela smlouvu s comicsovým vydavatelstvím IDW o pravidelném vydávání několika kreslených sérií na motivy her. První dvojice zastupuje Army of Two a Dragon Age: Origins.

Dříve bylo běžné sledovat oblíbené kreslené hrdiny, jak se objevují v různých hrách. Tak je tomu i nadále, ale spolu s čím dál tím častějším převodem her do filmové a knižní podoby přichází i doba převodů her do podoby comicsů. Herní gigant Electronic Arts zamířil i na toto pole, položil základy EA Comics a dohodl se s vydavatelstvím IDW. Tvůrci her budou dodávat připravené comicsy, které pak vydavatelství jednou do měsíce uvede do prodeje.

army-of-two-tgs09-3.jpgarmy-of-two-tgs09-4.jpg

Pilotními sériemi by se měly stát příběhy na motivy akčních her Army of Two a RPG Dragon Age: Origins. První jmenovaná série by se měla zabývat příběhy žoldáků Riose a Salema mezi prvním dílem a jeho pokračování, kdy jejich příběhy bude splétat Peter Milligan (proslavený třeba sériemi X-Men a Batman). Očekávanou hru z dílny Bioware si vezme na paškál Orson Scott Card (podepsaný mimo jiné pod Ultimate Iron Man) a brzy již ohlásí děj comicsu.

Knihy by měly být k dispozici v tištěné podobě v USA od začátku příštího roku, počítá se však i s elektronickými verzemi pro iPhone, iPod a časem i další mobilní platformy. Fanoušci kreslených obrázků s dobrým dějem se tak mají na co těšit.

Zdroj: TZ
Dostupné pro: X360, PS3
Žánr: Akce
Výrobce: EA Montreal | Webové stránky hry
Související články
  1. PoP: Měsíc před filmem bude komiks
  2. Další komiksová adaptace hry na cestě
  3. Prototype coby komiks?
  4. První Halo komiks vyprodán
  5. Halo komiks startuje v červenci
  6. Halo jako comics
  7. Metal Gear Solid jako comics? Proč ne!

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry pro mobily: 9 tipů na zaručenou zábavu. Většina je zdarma

Nejlepší hry pro mobily: 9 tipů na zaručenou zábav…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Poradíme vám ty nejlepší!

1.  4.  2020 | | 18 N/A
TT Isle of Man: Ride on the Edge 2 - rychlá jízda prázdnotou | Recenze

TT Isle of Man: Ride on the Edge 2 - rychlá jízda …

Závodění na ostrovu Man je zpět. Velkolepá podívaná to není, ale o fiasko rozhodně také nejde.

4.  4.  2020 |
Zadarmo nebo se slevou: Child of Light zdarma a balíček závodních her

Zadarmo nebo se slevou: Child of Light zdarma a ba…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  3.  2020 |
Doom 64: vyzkoušeli jsme často zapomínané retro

Doom 64: vyzkoušeli jsme často zapomínané retro

S vydáním Doom Eternal ovládla internet euforie. A vývojáři toho samozřejmě využili. Vedle Doom Eternal vyšla také předělávka Doom 64.

26.  3.  2020 | | 5 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: příchod jara a Rayman Legends zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: příchod jara a Rayman …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

3.  4.  2020 | | 3 N/A