Electronic Arts opět požírá Ubisoft

Minulý rok hráče šokovala zpráva o odkoupení velké části akcií francouzského herního vydavatele Ubisoft jeho americkým protějškem Electronic Arts. Ačkoliv se zaoceánský gigant nestal většinovým vlastníkem a není jím ani doposud, překvapení se veřejnost dočkala v těchto dnech podruhé. Jelikož dříve zakoupené akcie firmy zdvojnásobily svá volební práva, EA nyní vlastní 15 % kapitálu Ubisoftu a 25 % volebních pravomocí. Firma sice nechce dosazovat na správní pozice svého konkurenta vlastní zaměstnance, ale již nyní může mluvit do vedení a především vývoje nejrůznějších herních titulů. Plánem EA navíc je další rozšiřování vlivu uvnitř kanceláří francouzského vydavatele, což mu nový stav situace umožňuje. Přestože dopad na výsledné produkty nemusí být nakonec vůbec patrný, Ubisoft stál vždy v pozici invencím otevřeného vydavatele produkujícího nápadité tituly jako Assassin’s Creed nebo Splinter Cell, zatímco EA zaujímá polohu zaoceánského molocha a přeborníka na provařená pokračování.

=

Zdroj: Forbes.com


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 13 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |