Electronic Arts zabanovalo streamera kvůli nevhodnému chování

O tom, že je potřeba být slušný, se přesvědčil hráč velmi rychle.
Electronic Arts zabanovalo streamera kvůli nevhodnému chování

Známý streamer Kurt 'Kurt0411' Fenech byl už loni v turnaji hry FIFA 20 zabanován za nevhodné připomínky a vulgární výrazy, ale „násilné a výhružné“ chování pokračovalo, říká společnost Electronic Arts. 

Kurt má ostatně s EA dlouhodobý spor. Jak dokumentoval server IGN, byla mu v listopadu 2019 zakázaná možnost účastnit se kompetitivních soutěží ve hře FIFA. Proč? "Trvalé hrubé chování vůči společnosti (EA) během živých přenosů a na sociálních médiích," píše se v oficiální zprávě.

Nákup EA her přes Steam se prodraží, společnost zvýšila už tak vysoké ceny

Nákup EA her přes Steam se prodraží, společnost zvýšila už tak vysoké ceny

Fenech nevypadal příliš lítostně ani ve svém "omluvném" videu z roku 2019, ve kterém tvrdí, že když řekne protivníkovi určité nevhodné výrazy během živého vysílání - což byl  důvod zákazu, spolu s nadávkami vůči zaměstnancům - bylo více než bylo zaručeno, že přijde nějaké potrestání.

Každý, kdo hraje videohry, to svým soupeřům někdy řekl, zejména ve fotbálku FIFA. Rozdíl je v tom, že mám před sebou kameru,“ říká ve videu. "Mění to věci? Ne. Nezajímá mě to. Nebudu se chovat slušně jen proto, že přede mnou je kamera. Proč musím změnit to, co říkám jen kvůli živému přenosu?"

K dispozici je také „diss track“ vydaný začátkem měsíce.

Fenech zjevně nechápal, proč by měl změnit své chování v jednání s Electronic Arts, a tak nově není zabanován pouze v soutěžích hry FIFA, byl mu odebrán přístup ke všem EA hrám a službám.

V listopadu 2019, po sérii porušení kodexu chování v rámci globální série EA Sports FIFA, ve které ohrožoval zaměstnance a další hráče, bylo uživateli Kurt0411 zakázáno soutěžit nebo se účastnit jakýchkoli akcí nebo budoucích soutěží EA Sports FIFA 20,"  řeklo EA na Twitteru. „Od té doby Kurt nadále zveřejňuje urážlivé a výhružné zprávy a videa o zaměstnancích EA a konkurenčních hráčích na sociálních médiích a povzbuzoval ostatní, aby udělali totéž. Jeho zprávy překročily měřítko slušnosti do velmi osobních útoků a narušily naše podmínky služby. V důsledku toho bude účtu EA účtu Kurt0411 zakázáno hrát naše hry a přistupovat k našim službám."

Fenech zveřejnil screenshot zprávy o zákazu, kterou dostal na Twitteru a tvrdil, že jeho zákaz nebyl ve skutečnosti způsoben jeho chováním, ale jeho dominancí.

Nakonec neřekl nic, co bych neměl. Jde to hlouběji, než si kdokoli myslí,“ napsal  Kurt. "Nechtěli, abych soutěžil na akcích, protože se báli, že bych vyhrál, teď jsem druhý největší streamer jejich her a mají strach, že předjedu jejich zlatého chlapce."

Rovněž naznačil, že i přes zákaz neodchází tiše.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry pro mobily: 9 tipů na zaručenou zábavu. Většina je zdarma

Nejlepší hry pro mobily: 9 tipů na zaručenou zábav…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Poradíme vám ty nejlepší!

1.  4.  2020 | | 18 N/A
Zadarmo nebo se slevou: Child of Light zdarma a balíček závodních her

Zadarmo nebo se slevou: Child of Light zdarma a ba…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  3.  2020 |
Doom 64: vyzkoušeli jsme často zapomínané retro

Doom 64: vyzkoušeli jsme často zapomínané retro

S vydáním Doom Eternal ovládla internet euforie. A vývojáři toho samozřejmě využili. Vedle Doom Eternal vyšla také předělávka Doom 64.

26.  3.  2020 | | 5 N/A
TT Isle of Man: Ride on the Edge 2 - rychlá jízda prázdnotou | Recenze

TT Isle of Man: Ride on the Edge 2 - rychlá jízda …

Závodění na ostrovu Man je zpět. Velkolepá podívaná to není, ale o fiasko rozhodně také nejde.

4.  4.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: příchod jara a Rayman Legends zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: příchod jara a Rayman …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

3.  4.  2020 | | 3 N/A