Electronic Arts zabanovalo streamera kvůli nevhodnému chování

O tom, že je potřeba být slušný, se přesvědčil hráč velmi rychle.
Electronic Arts zabanovalo streamera kvůli nevhodnému chování

Známý streamer Kurt 'Kurt0411' Fenech byl už loni v turnaji hry FIFA 20 zabanován za nevhodné připomínky a vulgární výrazy, ale „násilné a výhružné“ chování pokračovalo, říká společnost Electronic Arts. 

Kurt má ostatně s EA dlouhodobý spor. Jak dokumentoval server IGN, byla mu v listopadu 2019 zakázaná možnost účastnit se kompetitivních soutěží ve hře FIFA. Proč? "Trvalé hrubé chování vůči společnosti (EA) během živých přenosů a na sociálních médiích," píše se v oficiální zprávě.


Fenech nevypadal příliš lítostně ani ve svém "omluvném" videu z roku 2019, ve kterém tvrdí, že když řekne protivníkovi určité nevhodné výrazy během živého vysílání - což byl  důvod zákazu, spolu s nadávkami vůči zaměstnancům - bylo více než bylo zaručeno, že přijde nějaké potrestání.

Každý, kdo hraje videohry, to svým soupeřům někdy řekl, zejména ve fotbálku FIFA. Rozdíl je v tom, že mám před sebou kameru,“ říká ve videu. "Mění to věci? Ne. Nezajímá mě to. Nebudu se chovat slušně jen proto, že přede mnou je kamera. Proč musím změnit to, co říkám jen kvůli živému přenosu?"

K dispozici je také „diss track“ vydaný začátkem měsíce.

Fenech zjevně nechápal, proč by měl změnit své chování v jednání s Electronic Arts, a tak nově není zabanován pouze v soutěžích hry FIFA, byl mu odebrán přístup ke všem EA hrám a službám.

V listopadu 2019, po sérii porušení kodexu chování v rámci globální série EA Sports FIFA, ve které ohrožoval zaměstnance a další hráče, bylo uživateli Kurt0411 zakázáno soutěžit nebo se účastnit jakýchkoli akcí nebo budoucích soutěží EA Sports FIFA 20,"  řeklo EA na Twitteru. „Od té doby Kurt nadále zveřejňuje urážlivé a výhružné zprávy a videa o zaměstnancích EA a konkurenčních hráčích na sociálních médiích a povzbuzoval ostatní, aby udělali totéž. Jeho zprávy překročily měřítko slušnosti do velmi osobních útoků a narušily naše podmínky služby. V důsledku toho bude účtu EA účtu Kurt0411 zakázáno hrát naše hry a přistupovat k našim službám."

Fenech zveřejnil screenshot zprávy o zákazu, kterou dostal na Twitteru a tvrdil, že jeho zákaz nebyl ve skutečnosti způsoben jeho chováním, ale jeho dominancí.

Nakonec neřekl nic, co bych neměl. Jde to hlouběji, než si kdokoli myslí,“ napsal  Kurt. "Nechtěli, abych soutěžil na akcích, protože se báli, že bych vyhrál, teď jsem druhý největší streamer jejich her a mají strach, že předjedu jejich zlatého chlapce."

Rovněž naznačil, že i přes zákaz neodchází tiše.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace