Elektronické automaty – známé ruské klasiky na PC

Většina z vás již někdy slyšela o elektronických hrách ruské výroby, které k nám začaly pronikat někdy na konci osmdesátých let. Těchto her bylo mnoho typů a mnozí z vás mají určitě nějaké exempláře ještě dnes doma. My vám představíme trojici asi nejrozšířenějších her, jež se u nás v té době vyskytovaly – Jen počkej, Tajemství oceánu a Veselý kuchař.
Elektronické automaty – známé ruské klasiky na PC
Hra, kterou jsem nedávno na internetu objevil, nese název EA, což je zkratka pro Elektronické automaty. Tato hra byla vytvořena českými autory kteří si říkají Vegateam (www.vegateam.cz). Tito lidé našli takovou zálibu v elektronických automatech ruské výroby, že se vrhli na celkem povedený remake tří, podle mě, nejrozšířenějších her tohoto druhu u nás. A pokud mě paměť neklame, loni nebo dokonce předloni jste měli možnost na Doupěti najít hru s názvem Nu Pagadi od týmu Cx-Crew, což byla hra podobného typu a ta také je jedna ze tří, o nichž se tu ještě zmíním.

Elektronické automatyElektronické automaty

Jak autoři na svých stránkách praví, podle jejich informací existuje až 30 (!!!) druhů těchto her. Nevím, do jaké míry je to pravdivé, ale já sám jsem měl v ruce jen tyto tři, ale opravdu by mě zajímalo, zdali je to pravda, a pokud ano, nemuselo by být vůbec špatné si všechny ty hry ještě dnes po letech zahrát. Ale nechejme tyto úvahy stranou, dnes jsme tu z jiného důvodu – představení EA.

Jak jsem již uvedl, v EA jsou obsaženy celkem tři hry. A to tyto:

Veselý kuchař – v této hře máte za úkol ovládat kuchaře, který běhá s pánvicí po kuchyni a za běhu musí obracet palačinky a žádná z nich mu nesmí spadnout na zem. Jakmile se tak stane, z levé části obrazovky vyběhne myška a palačinku sebere – hráč má jeden trestný bod. Jakmile mu spadnou tři palačinky, má tři trestné body a hra končí.

Tajemství oceánu – zde se pod vaše velení dostane loďka s třemi potápěči, kteří musí klesat do hlubin mořských a z nich vytahovat zlato. Vše by možná bylo jednoduché, kdybyste to neměli ztíženo tím, že poklad je hlídán velkou chobotnicí, která roztahuje svá chapadla na všechny strany. I zde se můžete třikrát zmýlit. Co pokus, to život jednoho potápěče.

Jen počkej – hra, snad nejslavnější, kterou zná snad každý. Ocitáte se zde v roli vlka chytajícího vajíčka od slepic. Ty jsou umístěny v kukaních po dvou vždy na jedné straně obrazovky. I zde máte tři pokusy, které když promarníte, hra končí.

U každé z těchto her si lze nastavit dvě obtížnosti a rovněž je tu možnost nechat si ukázat jakousi ukázku ze hry, demo. A jaký je váš cíl? Nahrát nejvyšší počet bodů – maximum je 999, více bodů nahrát nelze.

Grafika hry je dobrá, no tedy, jak se to vezme. Moc se toho zde udělat po grafické stránce nedalo, aby zůstala zachována původní podoba hry. Jinak hra je určena pro MS-DOS, což s sebou nese jeden problém, a to konkrétně ten, že pod Windows se nedoporučuje hra se zvukem, proto se nemohu s vámi podělit o své poznatky z této stránky hry.

Elektronické automatyElektronické automaty

Suma, sumárum, ve hře s názvem EA máte tři hry v jedné, což je docela dobré a navíc to jsou hry, které většina z nás zná. Připočteme-li k tomu velikost, jež u této hry není nijak velká, myslím, že dnešní hra je celkem jasná volba pro všechny.

Download (477 kB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 17 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A