Embracer Group koupila několik dalších studií. Mezi nimi je i vlastník licence na hry ze Středozemě

S nákupy pokračuje nejen Sony a Microsoft.

Tahle švédská společnost se za poslední dekádu rozrostla do masivních rozměrů. Spadají pod ni Saber Interactive, THQ Nordic, Plaion a řada dalších známých jmen. Tím ale Embracer nekončí. Dnes oznámil další přírůstky do svého týmu studií. Jedním z jeho nováčků je Middle-Earth Enterprises, které vlastní práva na hry podle Pána prstenů a Hobita. Dále se přidají Tripwire Studios, Limited Run Games, Tuxedo Labs a Singtrix. O nákupu jedná ještě s jedním studiem, ale jeho jméno v tiskové zprávě uvedeno nebylo.

Tripwire Studios můžete znát jako autory akce Killing Floor nebo žraločího Maneateru. Limited Run Games pak není přímo vývojářským týmem. Tato společnost se zaměřuje na vydávání krabicových verzí her, které vyšly pouze v digitální podobě. Mezi tím se najdou i speciální edice a merch. 

Tuxedo Labs má za sebou zatím jen Teardown, ve kterém ukazují, jak si umí pohrát s herní fyzikou. Samo o sobě uvádí, že je zaměřené hlavně na nové technologie a chce tvořit především unikátní hry. Stejně jako Limited Run Games ani Singtrix přímo nevyvíjí hry. Tahle americká společnost vytváří hardware pro karaoke. 

I když se o nákupy studií v posledních letech přetahují hlavně Xbox s PlayStationem, Embracer Group si jede vlastním tempem a dává dohromady obrovské množství týmů. Nedávná prezentace THQ Nordic Showcase představila jen zlomek toho, co tato společnost chystá.

Zdroj: Embracer Group

Váš názor Další článek: Unikají fotky z natáčení seriálu Fallout z produkce Amazonu. Smysl pro detail potěší

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,