Embracer má s Pánem prstenů plány na celé dekády. Ani v budoucnu neplánuje přestat s nákupy dalších společností

Před pár měsíci Embracer Group oznámila odkoupení společnosti Middle-Earth Enterprises, která je mimo jiné majitelem práv k trilogii Pána prstenů a knižní předlohy Hobita. V novém vydání magazínu EDGE k této akvizici přidal pár vět CEO Lars Wingesfors ohledně toho, jaké plány s Pánem prstenů mají. "Nekoupili bychom značku 'Pán prstenů', pokud bychom zamýšleli pouze využití jejího potenciálu v příštím roce. Musíte přemýšlet celé dekády dopředu. A tak o tom budeme přemýšlet i nadále." Zatím ovšem žádné z jejich studií nový projekt týkající se Pána prstenů nepředstavilo.

Middle-Earth Enterprises je jednou z mnoha velkých akvizicí této společnosti. Ve stejný den do svého týmu přivítala i Crystal Dynamics a Eidos Montréal, což jsou světoznámá herní studia, která dříve patřila pod Square Enix. Podle dalšího vyjádření Wingesforse ale ani po těchto nákupech nehodlají přestat. "Čím větší budeme, tím lepší bude celkový ekosystém, tím budeme mít více možností a schopností, tím větší bude i naše diverzifikace. Pro nás dává smysl přidal další společnosti k posílení tohoto ekosystému."

Nejsme zastánci podobného budování molochů, ale Embracer v posledních letech dal jasně najevo, že je odhodlaný vytvořit obrovské společenství studií. I když spousta her od jeho týmů z nedávné minulosti končí jako průměrné záležitosti, tak je to pro ně risk, který jsou ochotni přijmout. "Vracíme se tím k naší strategii diverzifikace ohledně zisků a risků. Žádná z našich IP nepředstavuje víc než 5 % z celkového ročního zisku." Jsme zvědaví, jaké nákupy chystají do budoucna. Především nám jde ale samozřejmě o samotné hry. Hráči netrpělivě očekávají třeba předělaný Gothic a nesmíme zapomínat, že mezi jejich studia patří i české Warhorse, které stále nepředstavilo svůj další projekt.

Zdroj: MP1st.com, MP1st.com

Váš názor Další článek: V prosinci možná uvidíme nového Crashe. It's About Time dorazí na Steam příští týden

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,