Emperor: Battle for Dune – nová fakta

O tom, že mistři realtimových strategií Westwood Studios připravují na příští rok pokračování legendární Duny 2 - hru Emperor: Battle for Dune, jsme již informovali. Od té doby sice neuplynulo příliš mnoho času, ale na světlo prosákly další nové skutečnosti, které si nemůžeme nechat pro sebe.
Emperor: Battle for Dune – nová fakta
Příběh Emperoru nás opět přenáší do důvěrně známého prostředí světa Duny – původního to výtvoru spisovatele Franka Herberta, který v osmdesátých letech zpopularizoval svým celovečerním filmem režisér David Lynch. Duně vládnou tři velké aristokratické dynastie – Atreides, Harkonnen a Ordos. Kromě nich se na planetě nachází pět menších frakcí, které do boje o moc citelně zasáhnou. Vaším úkolem je vybrat si jeden ze tří hlavních klanů a následně zašlapat všechny ostatní do země (respektive do písku). Tím získáte kontrolou nad zásobami koření, nadvládu nad světem a další podobné skopičiny. Jak prosté.

Klany disponují rozdílnými typy jednotek, podle nichž je nutné volit odlišné strategie. Můžete uzavírat pakty, následně je nečekaně rušit, zkrátka žádná špinavost vám - jako správnému stratégovi - nesmí být cizí. Základem všeho ale je, tak jako v předchozích dílech, těžba koření. Koření je strategická surovina, na které všechno stojí a padá. Bez koření nepostavíte budovy, nevyrobíte zbraně, nevycvičíte vojáky. Mimochodem - samotné ovládání hry zůstává v klasickém stylu Command & Conqueru, nově mají být zpracované možnosti strategické mapy.

Doba si žádá převlékání kabátů, a tak i nová Duna nezůstává pozadu. A jak se můžeme přesvědčit z prvních zveřejněných obrázků, nepůjde o žádný obnošený hadr ze sekáče. Čerstvě vyvinutý 3D engine vypadá opravdu skvěle a nechává současnou konkurenci daleko za sebou. Detailní grafika hýří barvami jako obličej Leony Machálkové a rozlišení 1600x1200 bodů byste u většiny soudobých strategií taky hledali marně. Herní plocha bude rozdělena do 33 teritorií, na nichž se odehraje více než 100 misí. Jednotlivé mise proloží jak předrenderované, tak hrané videosekvence, ve kterých účinkují známé tváře – Michael Dorn (Star Trek), Michael McShane a další.

Za zmínku stojí i nový, neobvykle řešený multiplayerový mód. Jeden z hráčů založí kampaň, ke které se další dva připojí. A právě pouze zakládající hráč může hru v průběhu ukládat, ostatní se jen napojují do rozehrané kampaně.

Požadavky na systém nemají nepřesáhnout únosnou mez – údajně začínají na PII-266, což se s ohledem na kvalitu grafiky nechce ani věřit; na druhou stranu hry Westwoodu jsou proslulé svou hardwarovou skromností, takže se nechejme překvapit.

Emperor: Battle for DuneEmperor: Battle for Dune

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A