Epic Games Store má už 194 milionů hráčů. Za uplynulý rok v něm utratili skoro miliardu

Obchod Epicu nepřestává růst a společnost slibuje i nadále hry zdarma.

Epic Games Store se stal za posledních pár let terčem různých kontroverzí, které však nezacláněly vývoji platformy tak moc. Dle nejnovějších čísel, které společnost zveřejnila totiž obchod v tuto chvíli používá 194 milionů hráčů, což je nárůst o 34 milionů oproti roku 2020. Špička aktivních uživatelů v jeden den se pohybuje kolem 31,1 milionů a za měsíc si platformu užije 62 milionů hráčů, což jsou pěkná čísla. 

Za rok 2021 si hráči koupili celou řadu titulů a utratili v obchodě přes 840 milionů dolarů, což je opět 20% nárůst oproti roku 2020. V prodeji je v tuto chvíli 917 her, z toho 36% her třetích stran. 

Co se týče rozdávání her, do rukou hráčů dorazilo 89 titulů bez útraty jediné koruny, pro které si došlo 765 milionů uživatelů. Epic slibuje, že i v letošním roce nepřestane a hodlá přinést další a novější hry zdarma. Kromě toho můžeme očekávat i důležité novinky, jako vlastní profily, lepší herní knihovna a další inovace. Na cestě jsou také sociální funkce. 

epic_games_store_2021_figures.jpg
Diskuze (14) Další článek: Two Point Campus dorazí v květnu. Chybět nebude ani na Game Passu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,
Aktuality

13:40 | Kde se ve městě Redfall vzali upíři? Do zápletky připravované novinky studia Arkane nahlíží nový trailer. Hra pak vychází 2. května na PC a Xbox Series S|X. 
13:03 | Stavebnice LEGO Bricktales se rozrostla o nový obsah v rámci DLC zdarma. Skrz novou příběhovou linku pomůžete velikonočnímu zajíčkovi zachránit Velikonoce. 
12:32 | Kouzelné RPG Ni no Kuni II: Revenant Kingdom vyšlo na Xbox One a Series S|X v Prince's edici, která kromě základního příběhu obsahuje i všechna rozšíření. Můžete ho vyzkoušet skrz předplatné Game Pass. 
17:07 | Pixelartová akce The Mageseeker ze světa League of Legends se ukazuje v prvních záběrech z hraní. Do boje se Sylasem se vydáme už 18. dubna na PC, PS4, PS5, XO, XSX a Switchi. 

Březnový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 15 zdrojů s výkonem 750 W

Pravidla pro létání s drony

Test levných soundbarů k televizi

Jak na návrh vlastního interiéru