Epic plánuje svůj digitální obchod i na mobilní zařízení

Chtějí vnést jejich filozofii vývojářské svobody i do proudu mobilního průmyslu.
Epic plánuje svůj digitální obchod i na mobilní zařízení

Epic Games plánuje v blízké době další expanzi své digitální platformy, a to do mobilního ekosystému. Tak hovoří i šéf zmíněné společnosti Tim Sweeney, jenž oznamuje příchod na systémy Android a zároveň doufá v brzkou expanzi i na zařízení, která podporují iOS.

V budoucnu bychom rádi přivedli náš obchod i na iOS, prozatím tak však uděláme jen u Androidu. Myslíme si, že je to dobrá cesta, jak pomoct průmyslu pohnout se kupředu, zároveň jsou to platformy, se kterými se Epic již naučil pracovat a vybudoval si rozsáhlé publikum – to vše díky Fortnite," říká Sweeney.

Fortnite si zahrajeme i na nových konzolích, bude podporovat nový Unreal

Fortnite si zahrajeme i na nových konzolích, bude podporovat nový Unreal

Teď, kdy jsme se konečně vypořádali s problémy ohledně Unreal Enginu na naších Epic Online službách, otevíráme je všem ostatním vývojářům, aby je mohli využívat při práci na svých hrách a díky svým zajímavým projektům posloužit celému hernímu ekosystému," dodává.

Launcher Fortnite pro Android je momentálně nazvaný jednoduše Epic Games App. Android je specifický tím, že dovoluje obchodům třetích stran existovat na své platformě, což je něco, co zkrátka iOS neumožňuje. Existuje na něm řada obchodů jiných společností, jako jsou například Samsung, Amazon a další.

Koupili jste hru těsně před slevou? Epic vám rozdíl vrátí

Koupili jste hru těsně před slevou? Epic vám rozdíl vrátí

Dává smysl, aby se appka Epicu rozrostla do plnohodnotného obchodu i na mobilech. Dlouhodobým cílem této společnosti je, aby jejich služby a technologie byly zkrátka všudypřítomné. Mimochodem, společnost také zcela bezplatně zpřístupnila část svých vývojářských nástrojů všem vývojářům, kteří o ně mají zájem.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma