Epic pochybuje o úspěchu Playstation Vita

Podle studia budou největším nepřítelem handheldu smartphony.
Epic pochybuje o úspěchu Playstation Vita

PS Vita vypadá slibně, přesto se najdou tací, kteří o úspěchu handheldu pochybují. Mezi ně se řadí i Epic, podle kterého bude mít přístroj velké potíže v boji proti smartphonům. Studio v současné době pro Vitu nic nevyvíjí, raději hodlá počkat na výsledky ze západních trhů.

"Aktuálně pro Vitu žádnou hru nevyvíjíme," řekl pro Games Industry Mike Capps, prezident Epicu. "Nevím, jak bude přístroj přijat na západních trzích, na nichž jsou prodeje našich titulů největší. Je to fajn platforma, ale mám už telefon, čemuž se dá jen těžko konkurovat."

Přesto byl Epic mezi prvními, kteří pro Vitu adaptovali svou technologii. "Přizpůsobili jsme handheldu naši technologii velmi brzy. Myslím, že jsme byli dokonce úplně první lidé, kteří si jej osahali a kteří s ním pracovali. Byli jsme na scéně už od začátku hlavně kvůli těm, co si koupili licenci UE. Přístroj je zajímá, proto jsme učinili příslušné kroky."

"Ale nemůžeme platformu plně podporovat, dokud na ní nevydáme své vlastní hry. Jedině tako platformu dobře poznáme, což je pro nás velmi důležité."

"Jsme k ostatním naprosto upřímní, říkáme jim 'můžete mít tenhle Vita kód, který jsme vytvořili, ale není stejně kvalitní jako ten, co jsme vytvořili pro Xbox nebo iPhone.' Jde o rozhodnutí, které v téhle branži musí udělat každý - je tahle platforma vůbec pro mě?"

Zdroj: Games Industry

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A