Epic Store chce svým systémem recenzí předejít review bombingu

Podle Epic Games bude férovější, když budou recenze pouze u her, které to povolí. Mělo by se tak zabránit útočení na hry prostřednictvím zpětné vazby hráčů, jako se to momentálně děje na Steamu.
Epic Store chce svým systémem recenzí předejít review bombingu

Na Epic Store momentálně uživatelské recenze fungují jenom v případě, že o to vývojáři stojí. Pokud o tuto funkci zájem nemají, budou zákazníci potichu jako myšky. Podle tvůrců Epic Store to má zabránit útokům na hry z důvodů, které nejsou spojené s jejich obsahem, protože právě to je podle Epicu jeden z největších současných problémů. Nesnaží se tak prý umlčet zákazníky, ale chránit vydavatele her.


Nejčerstvější obětí review bombingu se staly starší díly série Metro. Na ty začali hráči psát negativní recenze jako reakci na to, že Metro Exodus bude po dobu jednoho roku na PC dostupné pouze skrze Epic Store. Právě ten získal v poslední době na svoji stranu několik zajímavých titulů, které se na Steamu nakonec kvůli nové počítačové platformě neobjeví, nebo na Steam dorazí až s velkým zpožděním. Ukazuje tak, že chce plně konkurovat dlouhodobé jedničce ve světě počítačových platforem.


"Když si spousta obchodů vzájemně konkuruje, výsledkem jsou lepší ceny pro zákazníky a lepší podmínky pro vývojáře. Díky tomu je potom možné více investovat do dalšího vývoje a inovací. Exkluzivita nikdy není zdarma. Je výsledkem marketingových závazků, financování vývoje a garance výnosu. Tohle všechno pomáhá především vývojářům," komentuje situaci zakladatel Epic Games, Tim Sweeney.


"Chápu, že pro hráče je to jenom další otravný klient, kterého si musejí nainstalovat do svého počítače. A pokud už v něm máte Steam, samozřejmě byste ho rádi používali na všechno. Pokud ale chcete v budoucnu kvalitnější tituly, zamyslete se, co pro to může Epic Store udělat. Steam si bere 30%, Epic naproti tomu pouze 12%. To je 18% rozdíl, což může úplně v klidu být rozdíl, který je hranicí mezi přežitím a bankrotem studia," kritizoval vysoké požadavky Steamu Sweeney. 


Epic Store vnáší na trh novou protiváhu Steamu, který pomalu začíná ztrácet velké hry. Velkou výhodou Steamu jsou zatím kromě komunity také funkce, které Epic Store postrádá. Už na jaře se ale chystá Epic spustit offline hraní a můžeme očekávat, že pole funkcí se bude i nadále rozšiřovat. Hráči jsou v tomto ohledu velmi konzervativní a přetáhnout je ze Steamu nebude jednoduché. Pokud k tomu má ale někdo našlápnuto, je to právě Epic Store. Dáte šanci novému hráči na trhu, nebo zůstanete u Steamu i za cenu nutnosti oželet některé pecky nastupujícího roku?


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď mů…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

24.  1.  2022 | |8 N/A
Ladislav Novák
TémaMobily
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace