Epic Store chce svým systémem recenzí předejít review bombingu

Podle Epic Games bude férovější, když budou recenze pouze u her, které to povolí. Mělo by se tak zabránit útočení na hry prostřednictvím zpětné vazby hráčů, jako se to momentálně děje na Steamu.
Epic Store chce svým systémem recenzí předejít review bombingu

Na Epic Store momentálně uživatelské recenze fungují jenom v případě, že o to vývojáři stojí. Pokud o tuto funkci zájem nemají, budou zákazníci potichu jako myšky. Podle tvůrců Epic Store to má zabránit útokům na hry z důvodů, které nejsou spojené s jejich obsahem, protože právě to je podle Epicu jeden z největších současných problémů. Nesnaží se tak prý umlčet zákazníky, ale chránit vydavatele her.

Epic Store získal další velkou rybu, Steamu vyfoukl Metro Exodus

Epic Store získal další velkou rybu, Steamu vyfoukl Metro Exodus

Nejčerstvější obětí review bombingu se staly starší díly série Metro. Na ty začali hráči psát negativní recenze jako reakci na to, že Metro Exodus bude po dobu jednoho roku na PC dostupné pouze skrze Epic Store. Právě ten získal v poslední době na svoji stranu několik zajímavých titulů, které se na Steamu nakonec kvůli nové počítačové platformě neobjeví, nebo na Steam dorazí až s velkým zpožděním. Ukazuje tak, že chce plně konkurovat dlouhodobé jedničce ve světě počítačových platforem.

Epic Games Store zjednodušil podmínky pro vrácení peněz a nákupů

Epic Games Store zjednodušil podmínky pro vrácení peněz a nákupů

"Když si spousta obchodů vzájemně konkuruje, výsledkem jsou lepší ceny pro zákazníky a lepší podmínky pro vývojáře. Díky tomu je potom možné více investovat do dalšího vývoje a inovací. Exkluzivita nikdy není zdarma. Je výsledkem marketingových závazků, financování vývoje a garance výnosu. Tohle všechno pomáhá především vývojářům," komentuje situaci zakladatel Epic Games, Tim Sweeney.

What Remains of Edith Finch bude příští týden zdarma na Epic Store

What Remains of Edith Finch bude příští týden zdarma na Epic Store

"Chápu, že pro hráče je to jenom další otravný klient, kterého si musejí nainstalovat do svého počítače. A pokud už v něm máte Steam, samozřejmě byste ho rádi používali na všechno. Pokud ale chcete v budoucnu kvalitnější tituly, zamyslete se, co pro to může Epic Store udělat. Steam si bere 30%, Epic naproti tomu pouze 12%. To je 18% rozdíl, což může úplně v klidu být rozdíl, který je hranicí mezi přežitím a bankrotem studia," kritizoval vysoké požadavky Steamu Sweeney. 

The Division 2 na Steamu nenajdete, Epic Store vyfoukl gigantovi další hru

The Division 2 na Steamu nenajdete, Epic Store vyfoukl gigantovi další hru

Epic Store vnáší na trh novou protiváhu Steamu, který pomalu začíná ztrácet velké hry. Velkou výhodou Steamu jsou zatím kromě komunity také funkce, které Epic Store postrádá. Už na jaře se ale chystá Epic spustit offline hraní a můžeme očekávat, že pole funkcí se bude i nadále rozšiřovat. Hráči jsou v tomto ohledu velmi konzervativní a přetáhnout je ze Steamu nebude jednoduché. Pokud k tomu má ale někdo našlápnuto, je to právě Epic Store. Dáte šanci novému hráči na trhu, nebo zůstanete u Steamu i za cenu nutnosti oželet některé pecky nastupujícího roku?


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu ke hraní zcela zdarma

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu k…

Kdy, když ne teď.

22.  1.  2020 | | 12 N/A
CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke konci vývoje Cyberpunku

CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke…

Dokončit Cyberpunk 2077 není pro vývojáře žádný med a to nejhorší zřejmě teprve přijde.

20.  1.  2020 | | 5 N/A
Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Nedávno jsme dostali možnost vyzkoušet si ve Varšavě nový Doom Eternal. A stálo to za to! Takhle brutální a rychlou řežbu jsme tu ještě neměli.

21.  1.  2020 | | 12 N/A
Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, největší problém má Xbox

Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, n…

Cyberpunk 2077 dostal minulý týden odklad data vydání a vyjde tak až v září. Polský insider Borys Niespielak tvrdí, že je to kvůli optimalizaci pro konzole.

23.  1.  2020 | | 8 N/A
Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Recenze

Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Rece…

Masivní MMORPG Black Desert konečně dorazilo na mobilní telefony a vypadá to na hodně slušnou zábavu.

13.  1.  2020 | | 3 N/A