Epic Store získal další velkou rybu, Steamu vyfoukl Metro Exodus

Epic Games a Deep Silver oznámili svoji spolupráci, která digitálnímu obchodu od Epicu zajistí, že Steam si na Metro Exodus bude myslet marně.

Nedávno spuštěná platforma pro PC z dílny Epic Games se snaží konkurovat Steamu a daří se jí to čím dál lépe. Epic Store nabízí velmi zajímavé akce na hry zdarma a nyní také díky lepším podmínkám pro vydávání her získává velké ryby ve světě počítačových her, takže pokud se omezujete na Steam, budete si muset nechat zajít choutky třeba právě na Metro Exodus. 

Hra se přitom už dříve objevila v možnosti předobjednávky na Steamu, a tak nás čeká otázka, co vlastně s předeobjednávkami bude. Steam je zaručeně bude muset nějakým způsobem kompenzovat, ale stále nevíme jakým. Na steam totiž Metro nejspíše dorazí, jenže to bude minimálně s ročním zpožděním. V objednávce ale stojí, že každý hráč, který hru předobjednal u digitálního prodejce ji dostane tak, jak původně očekával.

"Nové podmínky, které nabízí Epic jsou klíčovou změnou na trhu, která umožní tvůrcům, aby se více soustředili na svoji hru," tvrdí vývojáři nadějně vyhlížejícího Metra. Ředitel vydavatelského domu Deep Silver se nechal slyšet, že spolupráce s Epic Games povede k možnosti více se soustředit na rozvoj hry a těžit z toho tak budou především hráči. 

Pro Steam je to další nepříjemná zpráva, protože podobný manévr už předvedl například Ubisoft se svojí akcí The Division 2 a obchod pod Valve pomalu ztrácí velké hráče na trhu. Podle posledních informací Metro na Steam přece jenom zamíří, stejně jako na počítačové platformy. Bude to ale až v polovině února roku 2020, exkluzivita pro Epic tedy bude trvat rok od vydání, které nás čeká 15. února 2019 na PS4, Xbox One a PC. Přehodnotí Steam nakonec svoji politiku odměn pro vývojáře aby zachránil svůj "skoromonopol"? 

Diskuze (10) Další článek: Mortal Kombat 11: vše, co potřebujete vědět

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,