Epic volá po výkonných konzolích

Nová generace konzolí nemusí být oproti předchůdcům a konkurenci automaticky super výkonná, což ostatně předvedlo Nintendo s Wii a nyní také s Wii U. Mark Rein, vice prezident Epicu, by si však výkonné konzole přál, což dal najevo v rozhovoru pro britský Eurogamer.

"Jsme ve stádiu, kdy jsou schopnosti PC oproti konzolím znatelně dále," řekl Rein, načež upozornil na důležitost stolních počítačů. "Nezapomeňme, že je PC ve skutečnosti vývojovou platformou každé hry. PC budou vždy nástroji, na kterých se budou tvořit všechny hry."

"S PC můžete simulovat budoucnost - můžete do něj nacpat dost hardwaru, abyste ukázali, jak bude vypadat budoucí konzole."

Technologické demo Samaritan považuje za cílovou pásku výrobců konzolí. "Byl to jakýsi náš milostný dopis výrobcům hardwaru. Očekáváme, že next-gen grafika bude vypadat takto. Pokud nahlédnete rok nebo dva kupředu, měla by tohohle být schopna každá průměrná herní sestava."

"Doufáme, že si výrobci konzolí při pohledu na demo říkají 'sakra, pokud se na tohle zaměříme u naší další konzole, budeme moci soupeřit s tím, co dokáže PC za rok nebo rok a půl'. Ne moc drahé PC - samozřejmě toho můžete na drahém PC dosáhnout i dnes."

Zdroj: Eurogamer

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |