Epilogue ze země tulipánů a větrných mlýnů

Celkově vzato se dá prohlásit, že kolektiv nadějných Holanďanů říkající si Team Sigma mnoho lidí nezná – jak by také mohli, vždyť Sigma za sebou nemá zatím žádný pořádný titul. Jejich připravovaná strategie Epilogue by však měla být tím, co tým zviditelní. Ambice mají chlapci veliké – příběh hry prý bude něčím zcela originálním, a tudíž doposud nevídaným.
Epilogue ze země tulipánů a větrných mlýnů
Celkově vzato se dá prohlásit, že kolektiv nadějných Holanďanů říkající si Team Sigma mnoho lidí nezná – jak by také mohli, vždyť Sigma za sebou nemá zatím žádný pořádný titul. Jejich připravovaná strategie Epilogue by však měla být tím, co tým zviditelní. Ambice mají chlapci veliké – příběh hry prý bude něčím zcela originálním, a tudíž doposud nevídaným.

Těžko říct, proč si tvůrci Epilogue zvolil za název hry zrovna toto slovo. Snažím se vypátrat jakoukoliv souvislost, žel neustále můj jindy břitký ostrovtip naráží na překážky v myšlenkových pochodech autorů, pročež tedy nechám prozatím název názvem (případně vás, milostivé to čtenáře, poprosím, zda byste nám mohli svůj názor ke zvolení názvu sdělit, máte-li jaký).

Epilogue je tedy 3D strategická hra. V době, kdy se objevily první zmínky o hře jako takové, nebylo příliš mnoho podobných her, nyní však je podobných titulů na trhu vcelku požehnaně – z nejznámějších jmenujme snad alespoň Earth 2150. Nové rysy nebudou až tak nové, jak autoři uvádí – stále bude potřeba těžit ropu a železnou rudu, zpracovávat oboje tu v rafinérii, tu v hutích, za jediným účelem – budovat a útočit.

Strategickým prvkem nevídaným v jiných hrách (stále cituji tvůrce) má být v případě Epilogue uvážené umístění jednotky – ne pouze co se do polohy, která zabezpečí obranu proti nepříteli, ale také umístění co se dosahu přírodních živlů týká. Dávalo by smysl postavit například elektrárnu hned na kraji řeky, která by se mohla snadno vylít z koryta a zaplavit těžce našetřené peníze, které jste dali třeba zrovna za tu elektrárnu? Je třeba ale počítat i s lavinami, uragány a dalšími pohromami, kterými nás ten nahoře častuje. Při výběru umístění bude hrát důležitou roli pochopení hrubých předpovědí počasí pro daný region – samozřejmě nikdy nepůjde najít ideální místo. Bude tedy potřeba uvažovat tak trochu stylem "Důl vám mohou vytopit, zasypat, ale nikdo vám jej nemůže ukráááááást". No, autoři to myslí dobře, nicméně něco podobného (tedy pohromy) jsme již viděli v případě Sim City 2000 a výše. Každopádně prvek využití terénu za jiným než kamuflážním účelem je prvkem zcela jistě novým. Kolikrát jste zapalovali lesík, aby z něj na druhém konci vyskákali partyzáni? A víte, co se stane, když se najednou vítr obrátí? Škoda přemýšlet – a újmu, kterou způsobíte životnímu prostředí – lepší nevědět.l

I přes to všechno to ale bude zřejmě hra originální a zábavná, přestože zatím Sigma (výrobci hry) hledají pořádného distributora přinejmenším pro oblast Evropy. Vzhledem k tomu, že z lůna Amsterodamu zatím nevzešlo mnoho herních společností (přemýšlím, kolik jsem jich kdy stihl zaregistrovat – už vím – žádnou… nicméně pokud je mi známo, lůno Amsterodamu vyvrhlo již na světlo boží ledacos :)), které by dokázaly podpořit tak nadějný projekt. Což samozřejmě o ničem nevypovídá, neboť distributorů pro Evropu je prakticky kdekoliv spousta (tedy až na ten Amsterodam).

Nuže, provedu krátké shrnutí – vypadá to, že Epilogue bude pecka. Jak podle intra, tak podle obrázků ze hry, tak podle samotné ideje, které domovská stránka tvůrců předkládá. Prostě – kluci jsou pašáci.

A abych nezapomněl – hezký Velikonoce, mládeži :-)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
To nejlepší z herní výstavy E3 2018: nové hity a budoucnost videoher

To nejlepší z herní výstavy E3 2018: n…

Největší světová multimediální výstava E3 je u konce a nám nezbývá, než se podívat na zoubek budoucnosti videoher.

18.  6.  2018 |