ESRB jde po skrytém sexu a násilí

Po událostech kolem GTA: San Andreas a Hot Coffee si hodnotící společnost ESRB stále láme hlavu, jak podobné situace řešit.

Na svět tak přišel mail, který ESRB rozeslala vydavatelům, říkající, že jakýkoliv obsah herních disků musí být předán ESRB k ohodnocení, i když není zamýšlen jako součást hry. Vyjmutí rozporuplného obsahu ze hry nestačí, musí být zcela odstraněn z kódu a nosiče. K tomu se přidává ještě požadavek, aby vydavatelé provedli přezkoumání všech svých her vydaných po 1. 9. 2004, zjistili případný skrytý obsah a oznámili jej do 9. ledna 2006. Pokud tak neučiní a podobný obsah bude objeven, přistoupí ESRB k trestným opatřením.

Nikdo sice netuší, jaká opatření by to měla být, protože ESRB nemá žádné pravomoci, ale předpokládá se, že si žádný z distributorů nedovolí špatné vztahy s agenturou, která má v Americe monopol. ESRB však chce jít ještě dál a zajistit přesnost svého hodnocení i po přidání modifikací vyrobených třetí stranou (většinou fanoušky). Uvidíme, zda se bude jednat jen o nějakou právnickou kličku, nebo jiné opatření.

Doupě komentuje: I když se ESRB bohorovně tváří, že hodnotí veškerý herní obsah, jsou to spíše vydavatelé, kteří jí předávají informace. Hodnocení totiž probíhá na základě dotazníku a dvou ukázek ze hry (nejspornější moment a průměrný obsah), které vybírá vydavatel. ESRB sice chce dotazníky rozšířit, ale i tak nejspíš není těžké získat kýžené hodnocení.

Zdroj: Gamasutra


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu ke hraní zcela zdarma

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu k…

Kdy, když ne teď.

22.  1.  2020 | | 15 N/A
CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke konci vývoje Cyberpunku

CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke…

Dokončit Cyberpunk 2077 není pro vývojáře žádný med a to nejhorší zřejmě teprve přijde.

20.  1.  2020 | | 5 N/A
Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, největší problém má Xbox

Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, n…

Cyberpunk 2077 dostal minulý týden odklad data vydání a vyjde tak až v září. Polský insider Borys Niespielak tvrdí, že je to kvůli optimalizaci pro konzole.

23.  1.  2020 | | 9 N/A
Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Nedávno jsme dostali možnost vyzkoušet si ve Varšavě nový Doom Eternal. A stálo to za to! Takhle brutální a rychlou řežbu jsme tu ještě neměli.

21.  1.  2020 | | 12 N/A
Zadarmo nebo se slevou: čínský Nový rok a The Bridge zdarma

Zadarmo nebo se slevou: čínský Nový rok a The Brid…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

24.  1.  2020 | | 3 N/A