Etrom - prapodivný svět budoucnosti

Co je to Etrom? Krátce a stručně - dobrodružství, komiks a RPG. Etrom je vším, o čem se vám kdy zdálo v nejhorších nočních můrách. Především je to ale počítačová hra, vyvíjená italskou společností PM Studios. Na první pohled ojedinělý RPG projekt, který zasahuje i do několika dalších kulturních sfér. Tohle rozhodně stojí alespoň za přečtení!
Etrom - prapodivný svět budoucnosti

Představte si Zemi daleko v budoucnosti, kdy už neexistuje obdobné politické rozdělení světa jako dnes. Kdy už vlastně svět ve své dnešní podobě vůbec neexistuje. Lidé jsou namačkáni po desítkách milionů do gigantických Megaměst, která jsou ovládána malou skupinkou vyvolených, obehnána zdí a podrobena totalitní moci. Jakýkoliv pohyb uvnitř měst je automaticky okamžitě podezřelý, třeba i jen výlet do knihovny. Přejít z jednoho obytného bloku do jiného vyžaduj zvláštní povolení. Dostat se ven z města je pro většinu běžných lidí takřka nemyslitelné. To si mohou dovolit pouze skupinky vyvolených, nejvyšší třídy společnosti. Porodnost je přísně kontrolována a cílem každého města je dosáhnout populačního přírůstku rovného nule, tj. každý zemřelý bude nahrazen jedním novorozencem. Všude je policie, kamery, sledování a pronásledování. Nikdo neunikne pohledu "Velkého bratra".

     

Komiksový ráz prostě tahle hra nezapře * Screenshoty pocházející z alpha verze nevypadají věru zle * Četné souboje jsou v tomto případě samozřejmostí

V centru každého města se nacházejí chromatické doly, z nichž se extrahuje minerál zvaný Chroma. Jediný gram tohoto prapodivného materiálu stačí zásobit jedno město elektřinou dlouhých deset let. Nikdo nezná pravou podstatu této substance, dokonce i ti nejproslulejší vědci se o ní pouze dohadují. V každém případě je její využití všestranné - v zemědělství, vojenství, dopravě, prostě všude. Objevily se dokonce i spekulace, že Chroma je nadána jistou dávkou vlastní inteligence či vůle, a že žije a mění se podle různých okolností. Války o doly na Chromu nacházející se v okolní nicotě probíhají takřka neustále.

    

Dálnice do pekla? * Kdo ví, co nás za tím můstkem čeká * Koncept jednoho z mnoha bojovníků

Za hradbami měst se mezi hranicemi čtyř znepřátelených států rozprostírá pustina, jejíž povrch je šest měsíců v roce bičován krutou zimou a dalších šest měsíců vypalován nezadržitelným žárem. Kdo se přeci jen vydá do těchto končin, musí nosit tzv. chromatickou masku, jinak se vystavuje onemocnění zvanému "temná choroba". Zcela zakázán je pak vstup do oblasti Prázdnoty, kde podle oficiálních vládních prohlášení budete nakaženi temnou chorobou dokonce i s chromatickou maskou.

No řekněte, nechtěli byste v takovém světě, který samotní autoři charakterizují jako techno-fantasy středověk, prožít nejedno dobrodružství? Titul Etrom vám tu možnost dá. Vydáte se na cestu skrze obrovská města a skryté říše, totalitní struktury i svobodomyslná uskupení. Budete procházet časovými portály, propastmi a branami do Světelného města, abyste odhalovali další a další záhady a konspirace tohoto dechberoucího světa bez historie a bez budoucnosti. Společníky i protivníky vám při tom budou démoni, tajní agenti, draci, šílení vědci, experimentátoři, diktátoři, roboti a nejrůznější rasy z kdejakého koutu vesmíru. A možná se setkáte i s Bohy!

     

Další ukázky povedeného grafického zpracování * Kam asi vede temný tunel? * Boje budou zřejmě probíhat většinou v interiérech

    

Všimněte si spodního ovládacího rozhraní * Magický kruh * Atmosféra bude temná a vtíravá

Hlavní rysy hry:

  • Jedinečné techno-fantasy prostředí
  • Rozsáhlý příběh z paralelní budoucnosti lidstva
  • Znovu se zde objevuje v poslední době velmi oblíbené téma totalitní diktatury
  • Hra bude obsahovat více než 30 rozsáhlých levelů
  • Postup bude velice nelineární, Etrom má mít sedm různých konců
  • Podobně jako v nějaké 3D akci dostanete možnost ovládat vozidla
  • Neopomíjí se ani originální multiplayer

To, co obvykle na každém RPG obdivujeme je právě propracovaný svět - a to je jeden z největších kladů, kterým toto řekl bych "typicky" italské dílko oplývá. Teď už záleží pouze na tom, jak se autoři vypořádají s hratelností, ovládáním a dalšími herními základy. Doufejme, že se jim to podaří, vždyť zkazit projekt takovýchto rozměrů by byla neuvěřitelná škoda!

     

Víra, religiózní ikony a symboly jsou v Etromu všudypřítomné * Možná se dočkáme i jistého druhu magie * Hlavní nabídka hry

Etrom je hra určená především pro všechny milovníky dobrodružství, čtenáře komiksu a fantasy románů a v neposlední řadě také příznivce her na hrdiny. Ti všichni by v Etromu měli najít to své, no a ti ostatní by nad tím měli alespoň popřemýšlet.

Oficiální stránky: http://www.etrom.net/
Výrobce: PM Studios (http://www.pmstudios.net/)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

včera |
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A