Euro 2000

Generacím bylo vštěpováno, že sport je základem zdravého života. Nebudeme-li v to počítat občas hazardní horolezectví či jiné alternativní veskrze nebezpečné alternativní sporty, je na tomto tvrzení kus pravdy. Co se však stane, když je plácek za barákem příliš bahnitý na to si zakopat nebo se venku nedejbože chumelí? No?
Euro 2000
Generacím bylo vštěpováno, že sport je základem zdravého života. Nebudeme-li v to počítat občas hazardní horolezectví či jiné alternativní veskrze nebezpečné alternativní sporty, je na tomto tvrzení kus pravdy. Co se však stane, když je plácek za barákem příliš bahnitý na to si zakopat nebo se venku nedejbože chumelí? No?

Existuje odpověď, samozřejmě. Tou je v dnešní době uvolnění před monitorem. Vývoj ve hrách postoupil takového stádia, že je simulovatelné prakticky cokoliv, a vzhledem k tomu, že fotbal spolu s hokejem patří mezi nejstarší sportovní hry, není se čemu divit, že má ve světě právě kopaná tolik svých milců a fanoušků.

Již léta se setkáváme před hlavněmi katodových trubic našich monitorů s hrami od EA Sports, divize Electronic Arts. Dámy a pánové v EA umí dělat dobré hry – dobré sportovní hry. Vytvořili již simulátory sportů jako fotbal, hokej, americký fotbal, závodění aut, baseball a dá se tedy s jistou nadsázkou tvrdit, že autoři již mají sport v krvi. Hra Euro 2000 představuje simulátor fotbalu, kde je míč opět o něco kulatější, protivníci se o sebe již nezaklíní, jak tomu bylo tu a tam dříve (ze dvou hráčů tak po prakticky neomezenou dobu vzniklo velice přítulné sousoší – snad až gól dokázal programové chování hráče změnit, čímž se jejich svazek nikoliv posvátný rozpadnul) a i inteligence se zlepšila.

Neboť fotbalové mistrovství (to reálné) se již blíží mílovými kroky, je ideální čas trošku toto šílenství kolem zeleného pažitu a strakaté nafouklé koule rozvířit – přesně dle hesla "rychle do nich, dokud jsou blbí". Jinými slovy, máme tu demo (ba i na VypalCD demo je, v kategorii sporty). Má zhruba 30 megabajtů a jeho hraní zcela jistě ukrátí chvíle při čekání na první hvizd šampionátu skutečného.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A