Euro 2000

Generacím bylo vštěpováno, že sport je základem zdravého života. Nebudeme-li v to počítat občas hazardní horolezectví či jiné alternativní veskrze nebezpečné alternativní sporty, je na tomto tvrzení kus pravdy. Co se však stane, když je plácek za barákem příliš bahnitý na to si zakopat nebo se venku nedejbože chumelí? No?
Euro 2000
Generacím bylo vštěpováno, že sport je základem zdravého života. Nebudeme-li v to počítat občas hazardní horolezectví či jiné alternativní veskrze nebezpečné alternativní sporty, je na tomto tvrzení kus pravdy. Co se však stane, když je plácek za barákem příliš bahnitý na to si zakopat nebo se venku nedejbože chumelí? No?

Existuje odpověď, samozřejmě. Tou je v dnešní době uvolnění před monitorem. Vývoj ve hrách postoupil takového stádia, že je simulovatelné prakticky cokoliv, a vzhledem k tomu, že fotbal spolu s hokejem patří mezi nejstarší sportovní hry, není se čemu divit, že má ve světě právě kopaná tolik svých milců a fanoušků.

Již léta se setkáváme před hlavněmi katodových trubic našich monitorů s hrami od EA Sports, divize Electronic Arts. Dámy a pánové v EA umí dělat dobré hry – dobré sportovní hry. Vytvořili již simulátory sportů jako fotbal, hokej, americký fotbal, závodění aut, baseball a dá se tedy s jistou nadsázkou tvrdit, že autoři již mají sport v krvi. Hra Euro 2000 představuje simulátor fotbalu, kde je míč opět o něco kulatější, protivníci se o sebe již nezaklíní, jak tomu bylo tu a tam dříve (ze dvou hráčů tak po prakticky neomezenou dobu vzniklo velice přítulné sousoší – snad až gól dokázal programové chování hráče změnit, čímž se jejich svazek nikoliv posvátný rozpadnul) a i inteligence se zlepšila.

Neboť fotbalové mistrovství (to reálné) se již blíží mílovými kroky, je ideální čas trošku toto šílenství kolem zeleného pažitu a strakaté nafouklé koule rozvířit – přesně dle hesla "rychle do nich, dokud jsou blbí". Jinými slovy, máme tu demo (ba i na VypalCD demo je, v kategorii sporty). Má zhruba 30 megabajtů a jeho hraní zcela jistě ukrátí chvíle při čekání na první hvizd šampionátu skutečného.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

17.  6.  2018 | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A