EURO 2000

Fanoušci kolektivních sportovních her jistě uvítají zprávu, že se již kvapem blíží termín vydání další verze nejpopulárnějšího fotbalu na počítačích. EURO 2000, jak jej nazvali chlapci z EA Sports má vyjít 12. května, tedy už za cca deset dní. Mnoho konkrétních informací o hře zatím nikde nebylo zveřejněno, takže zatím se můžeme jenom dohadovat z obrázků, jaký ten fotbal asi bude a jestli půjde jen o kosmetickou úpravu poslední FIFY.
EURO 2000
Fanoušci kolektivních sportovních her jistě uvítají zprávu, že se již kvapem blíží termín vydání další verze nejpopulárnějšího fotbalu na počítačích. EURO 2000, jak jej nazvali chlapci z EA Sports má vyjít 12. května, tedy už za cca deset dní. Mnoho konkrétních informací o hře zatím nikde nebylo zveřejněno, takže zatím se můžeme jenom dohadovat z obrázků, jaký ten fotbal asi bude a jestli půjde jen o kosmetickou úpravu poslední FIFY (jako tomu bylo již v minulosti u „Road To World Cup“) nebo jestli si programátoři vyhráli i s vlastním chováním hry. Aby bylo jasno ještě uvedu, že toto není FIFA 2001. Ta by měla vyjít tradičně někdy koncem léta.

Poslední vydaná verze fotbalu od EA s názvem FIFA 2000 zapůsobila poněkud rozporuplně tím, že proti velmi dobře zpracovaným hráčům v poli stáli gólmani, kteří naopak působili dost toporným dojmem. A právě muži v brance a jejich nízké IQ spolu s neohrabanými pohyby byli největší slabinou minulého fotbalu, kteří tak hratelnost jinak poměrně dobře zpracované hry sráželi hodně dolů a spoustu hráčů odradili po několika zápasech úplně. Pokud v EURU 2000 bude přilito i dostatek bytů do kedluben gólmanů k dosažení stejné AI a pohyblivosti jako je tomu u mužů v poli, mohla by se z něj stát skvělá zábava. Zatím strohé zprávy, které byly o hře vypuštěny se zmiňují již tradičně především o grafice hry, která má být jak jinak než senzační a revoluční. O vlastním herním enginu se toho bohužel příliš nedozvíme a budeme si zřejmě počkat ještě pár dní na finální cédéčko.

Euro 2000Euro 2000

V duchu své tradice EA neváhali zainvestovat dlouhé kanadské dolary do zakoupení oficiální licence, která tak otvírá bránu všem 49 zúčastněným týmům opravdového EURA 2000 s kompletními sestavami se jmény skutečných hráčů. Ksichtíky sice nebudou věrné svým živým vzorům, jak jsme zvyklí ze série NHL, nicméně autoři hry popisují, že budou obličeje hráčů tvořeny několika tisíci permutací. Nic konkrétního si pod tím nepředstavuji a můžu jen hádat, zda budou vidět i plomby v zubech nebo se bude jednat o dokonalou mimiku či něco úplně jiného. Každý tým bude v zápasech používat odlišnou herní taktiku a strategii. Atmosféra v hledišti má být skvělá (ještě aby ne) a má s vaším postupem v turnaji gradovat a vytvářet tak autentickou kulisu skutečného vrcholného turnaje. Licence dovoluje hře používat i loga sponzorů na reklamách všude po stadiónu, takže i tohle dodá hřáči pocit, že je skutečně in. A nebude chybět ani animovaný maskot turnaje. Když vás omrzí hra proti současným účastníkům EURA 2000, můžete si začutat i třeba proti Francouzskému nároďáku z dob Michela Platiniho nebo Holanďanům z éry Marca van Bastena. Takovýchto hvězdných týmů z fotbalové historie má být hned několik desítek, tak uvidíme, jestli se dostane i na Frantu Pláničku nebo Pepu Masopusta.

Euro 2000Euro 2000

Kromě turnajového pavouka má být k dispozici rovněž tréninkový mód, kde můžete trénovat před nadcházejícím zápasem proti svému záložnímu týmu, kterému můžete přiřadit již zmiňovanou taktiku, kterou bude používat váš příští soupeř v turnaji. Koučování týmu a promyšlené taktizování je další věcí, která má být ve hře revoluční a na rozdíl od všech ostatních fotbalů má být nedílnou součástí úspěšného vedení hry a nikoli pouhým přídavkem pro pocit, „aby tam taky něco takovýho bylo“. Uvidíme.

Samozřejmostí je i síťová hra, která má umět propojit až 8 počítačů, na nichž může hrát celkem 20 hráčů, takže prakticky každého hráče může ovládat někdo jiný. Hra by měla být optimalizovaná i pro modem 28,8K, čímž by si měli přijít na své i dial-upáři, kterých je u nás zřejmě většina. Hardwarové nároky také znějí velice příznivě, což jistě potěší zase majitele slabších strojů.

Buďme trpěliví a přejme si, aby kromě kosmetiky a omáčky okolo byly odstraněny ze hry i přetrvávající nešvary starších ročníků a EURO 2000 se tak stalo důstojným nástupcem simulace jedné z nejpopulárnějších sportovních her na světě.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: lunární nový rok a Assassin

Hry zadarmo nebo se slevou: lunární nový rok a Ass…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

12.  2.  2021 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Úlet, který potrápí mozek. Kitty Letter je kombinace her Scrabble a Clash Royale

Úlet, který potrápí mozek. Kitty Letter je kombina…

14.  2.  2021 |
Adam Kos
Mobilní hry
Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected na PC a konzole

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected …

Diablo 4 není jediná hra z tohoto univerza, která k nám dorazí.

20.  2.  2021 | |16 N/A
Michal Maliarov
RemasterDiablo 2
12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až po náročné strategie

12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až p…

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

15.  2.  2021 | |34 N/A
Vladislav Kluska
Deskové hry
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rage 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rag…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  2.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Zdrojové kódy Zaklínače i Cyberpunku se prodaly aukci na dark webu

Zdrojové kódy Zaklínače i Cyberpunku se prodaly au…

O ukradená data CD Projektu byl velký zájem.

13.  2.  2021 |
Martin Havel
CD Projekt REDBezpečnost
Nebuchadnezzar: vybudovat Babylón je pořádná dřina | Recenze

Nebuchadnezzar: vybudovat Babylón je pořádná dřina…

Vybudovat vlastní prosperující civilizaci je sakra těžký úkol! Zda dokážete být dobrým mezopotámským panovníkem si můžete vyzkoušet v nové české hře. A nebudete litovat.

11.  2.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Recenze
Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostřednictvím traileru

Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostře…

Rogue se vrací.

20.  2.  2021 |
Michal Maliarov
DiabloVideo