Eurofighter Typhoon – evropská smršť

Hráči leteckých simulátorů jsou poměrně úzká a velice zvláštní skupina. Ve většině případů se zajímají pouze o svá „letadýlka či vrtulníčky“ a ostatní herní žánry jim nic neříkají. A budeme-li zcela objektivní, má to i své stinné stránky– ono se mnoho kvalitních leteckých simulátorů do roka neurodí a jim tedy nezbývá než čekat a čekat – například na Eurofighter Typhoon.
Eurofighter Typhoon – evropská smršť
Pokud jste fanouškem leteckých simulátorů, či si hry tohoto žánru rádi zahrajete, jistě jste si všimli malé zajímavosti – v názvu těchto titulů se totiž skoro vždy objevuje označení nějakého leteckého prostředku (a je to dobře, tímto způsobem se totiž jednoduše odlišují od „obyčejných“ titulů). Chcete-li konkrétní příklad, vzpomeňte třeba na tituly F-22 Total Air War, B-17 či EF2000. Poslední jmenovaný pochází z dílny společnosti Rage - stejně jako Eurofighter Typhoon.

Eurofighter TyphoonEurofighter Typhoon

Eurofighter Typhoon by měl být „čistý“ letecký simulátor. Odehrávat se bude v nepříliš vzdálené budoucnosti (přesněji roku 2015), v době, kdy se Rusové rozhodli z nějakého nepochopitelného důvodu zaútočit na ostrov Island (???). No a jelikož máme v názvu hry letoun Eurofighter (což je jeden z adeptů na přezbrojení českého letectva :), bude se hold muset ve hře objevit jako hlavní zbraň…

Celá hra byla rozdělena na tři části – dynamickou kampaň, „poklidnou“ kampaň a tkz. vícenásobnou hru (vysvětlím dále). Dynamická kampaň se nijak neliší od klasických, které známe s ostatních titulů – slovo dynamická zde značí, že postup mise nejde přesně nadefinovanou cestou, jak tomu bývá u většiny obyčejných titulů. Jednotlivé mise se tedy odvíjí od výsledku minulých, vliv má mít také čistota „práce“. Druhý typ kampaně je určen méně zkušeným začátečníkům. Od předchozí jmenované se má odlišovat především složitostí celého systému, který má být zjednodušen, čímž však hra přijde o svůj realismus. Poslední a tak trochu zvláštní částí je vícenásobná hra neboli Multiplay (prosím, neplést si s multiplayerem) – ta má být takový mixík všech nápadů, které se urodily v hlavičkách milých autorů (a možná také hráčů ?). Například to budou klasické závodní prvky, setkat se budeme moci i se soutěží ve sbírání vlajek (tak a teď nevím, co si mám myslet :)

Kromě již zmiňovaného Eurofighteru se ve hře setkáte s dalšími 30 letouny, samozřejmostí je reálný fyzikální model všech stíhacích a bitevních letadel. Autoři ho velice vyzdvihují, nejvíce pak systém poškození – ten se nebude nějak zásadně odlišovat, měl by však být více propracován (např. každé letadlo bylo rozděleno do několika částí, z nichž každá bude reagovat na zásah raketou či třeba jen náboji z kulometu trochu jinak). Když už jsme u těch zbraní – ve hře na vás čeká kolem dvanácti typů, od klasických raket vzduch – vzduch až po protiletadlové či tak nám dobře známe střely s infračerveným zaměřováním (většina zbraní by měla být přejata ze hry EF2000).

Eurofighter TyphoonEurofighter Typhoon

Možností, jak přilákat ke hraní leteckého simulátoru i obyčejného pařana, je skvostná grafika a dobré, jednoduché ovládání. Nevím jak možnost druhá, ale v první se tvůrci opravdu trefili do černého (tvrdím to jako simulátorový laik, prověřený několika málo hrami :). S ovládáním to však asi pro obyčejného hráče tak lákavé nebude – dovedete si totiž zcela jasně představit letecký simulátor s jednoduchým ovládáním?

Do konce vývoje hry zbývá ještě přibližně jeden rok. Pokud se autorům podaří alespoň z poloviny dosáhnout toho, co slibují, bude Eurofighter Tycoon zase po dlouhé době simulátor, který si rád zahraji (a vy určitě také :)

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A