Everglade Rush – vznášejte se nad hladinou

Již jsme tu měli závody ve všech možných dopravních i nedopravních prostředcích, proč tedy nevydat závody vodních vznášedel ? Tak tato věta, možná lehce pozměněná, bezpochyby zazněla ve vývojářských „laboratořích“ autorů připravovaného titulu Everglade Rush…
Everglade Rush – vznášejte se nad hladinou
Everglade Rush je (tedy spíše bude) čistokrevná závodní hra. Od konkurence se liší poněkud odlišným dopravním prostředkem, kterým se v ní bude moci hráč svést – nejedená se totiž o žádnou formuli 1 ani čistokrevné závodní auto – to byste tipovali špatně. Vítězem při jeho vybíráni se totiž stalo poněkud netradiční vznášedlo.

Cesta kolem světa za osmdesát dní? První část této věty není s Everglade Rush zase tak nereálná. Autoři se pyšní tím, že jejich připravované mise se odehrávají takřka ve všech koutech naší malé planety. Horší to bude s těmi osmdesáti dny – myslíte, že vydržíte tak dlouho ER hrát? No, pokud dopadne tak, jak se prozatím jeví, není to zase tak nemožné…

Everglade RushEverglade Rush

Velice vyzdvihovanou součástí hry má být reálný model všech vznášedel včetně jejich chování. Tak např. vznášedla by měla přesně reagovat na povětrnostní podmínky, to znamená, že v případě bouře asi moc ovladatelná nebudou :-) O tom, jak moc budou vznášedla podobná svým skutečným „předlohám“ se zatím přesvědčit nemůžeme, po stránce grafické by to však mohlo být velice dobré.

Mnoho hráčů by jistě uvítalo možnost používat různé zbraně a tím si hru tak trochu „zakčnit“ (trochu divné slovíčko, že…). Tato skupina „pařanů“ však bude zklamaná. Výrobci hry jednoznačně odmítli tuto myšlenku a popravdě ani „remcání“ všemožných příznivců je zatím nedokázalo přivést na poněkud akčnější cestu při vývoji (podle mého názoru je to však jen a jen dobře – pokud má být Everglade Rush čistě závodní hrou, přítomnost zbraní by ji spíše pokazila).

Kapitolou, kterou se budu asi zabývat nejvíce je grafika. Již teď, rok a půl od plánovaného vydání (škoda, přeškoda, že je tak daleko), vypadá opravdu super. Doslovně přeloženo - jako velejemný tovar té nejlepší kvality (no, pokud mi nevěříte – mrkněte na screeny, které jsou „típnuté“ na mašince s grafickou kartou GeForce 3 :-). Autoři si vyhráli opravdu ve všech detailech a je radost sledovat každé zákoutí či každé místečko ve hře (už se těším na odraz vznášedla ve vodě, který bude jistě vypadat velice chutně, mňam :-). Je to dáno také tím, že při vývoji grafického designu byly použity veškeré dostupné technologické výstřelky. S tím však také vyvstává otázka, která je ještě podpořena mou předešlou zmínkou o GeForce 3, jak výkonný počítač bude pro spuštění Everglade Rush vůbec potřeba. Prý, alespoň dle tvrzení programátorského týmu, to nebude více než Pentium 200 s kteroukoliv kartou GeForce. Pro české hráče to není příliš příjemné sdělení, ale pokud se zamyslíme nad datem vydání, můžou se do té doby jejich poměry zlepšit (to se však může stát i s hardwarovou náročností hry :-).

Everglade RushEverglade Rush

Samozřejmostí, která nemůže u hry závodního žánru chybět, je propracovaný multiplayer – ten bude zřejmě nejvíce vytěžován v oblasti internetové, kde se budeme moci dočkat díky ERWC (Everglade Rush World Circuit) jistě velice slušných závodů.

Tvůrci se netají tím, že do Everglade Rush vkládají velké naděje. Cení si přitom především realismu a grafiky – uvidíme jestli to bude dost na to, aby se tahle hra stala trhákem.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A