Everglade Rush – vznášejte se nad hladinou

Již jsme tu měli závody ve všech možných dopravních i nedopravních prostředcích, proč tedy nevydat závody vodních vznášedel ? Tak tato věta, možná lehce pozměněná, bezpochyby zazněla ve vývojářských „laboratořích“ autorů připravovaného titulu Everglade Rush…
Everglade Rush – vznášejte se nad hladinou
Everglade Rush je (tedy spíše bude) čistokrevná závodní hra. Od konkurence se liší poněkud odlišným dopravním prostředkem, kterým se v ní bude moci hráč svést – nejedená se totiž o žádnou formuli 1 ani čistokrevné závodní auto – to byste tipovali špatně. Vítězem při jeho vybíráni se totiž stalo poněkud netradiční vznášedlo.

Cesta kolem světa za osmdesát dní? První část této věty není s Everglade Rush zase tak nereálná. Autoři se pyšní tím, že jejich připravované mise se odehrávají takřka ve všech koutech naší malé planety. Horší to bude s těmi osmdesáti dny – myslíte, že vydržíte tak dlouho ER hrát? No, pokud dopadne tak, jak se prozatím jeví, není to zase tak nemožné…

Everglade RushEverglade Rush

Velice vyzdvihovanou součástí hry má být reálný model všech vznášedel včetně jejich chování. Tak např. vznášedla by měla přesně reagovat na povětrnostní podmínky, to znamená, že v případě bouře asi moc ovladatelná nebudou :-) O tom, jak moc budou vznášedla podobná svým skutečným „předlohám“ se zatím přesvědčit nemůžeme, po stránce grafické by to však mohlo být velice dobré.

Mnoho hráčů by jistě uvítalo možnost používat různé zbraně a tím si hru tak trochu „zakčnit“ (trochu divné slovíčko, že…). Tato skupina „pařanů“ však bude zklamaná. Výrobci hry jednoznačně odmítli tuto myšlenku a popravdě ani „remcání“ všemožných příznivců je zatím nedokázalo přivést na poněkud akčnější cestu při vývoji (podle mého názoru je to však jen a jen dobře – pokud má být Everglade Rush čistě závodní hrou, přítomnost zbraní by ji spíše pokazila).

Kapitolou, kterou se budu asi zabývat nejvíce je grafika. Již teď, rok a půl od plánovaného vydání (škoda, přeškoda, že je tak daleko), vypadá opravdu super. Doslovně přeloženo - jako velejemný tovar té nejlepší kvality (no, pokud mi nevěříte – mrkněte na screeny, které jsou „típnuté“ na mašince s grafickou kartou GeForce 3 :-). Autoři si vyhráli opravdu ve všech detailech a je radost sledovat každé zákoutí či každé místečko ve hře (už se těším na odraz vznášedla ve vodě, který bude jistě vypadat velice chutně, mňam :-). Je to dáno také tím, že při vývoji grafického designu byly použity veškeré dostupné technologické výstřelky. S tím však také vyvstává otázka, která je ještě podpořena mou předešlou zmínkou o GeForce 3, jak výkonný počítač bude pro spuštění Everglade Rush vůbec potřeba. Prý, alespoň dle tvrzení programátorského týmu, to nebude více než Pentium 200 s kteroukoliv kartou GeForce. Pro české hráče to není příliš příjemné sdělení, ale pokud se zamyslíme nad datem vydání, můžou se do té doby jejich poměry zlepšit (to se však může stát i s hardwarovou náročností hry :-).

Everglade RushEverglade Rush

Samozřejmostí, která nemůže u hry závodního žánru chybět, je propracovaný multiplayer – ten bude zřejmě nejvíce vytěžován v oblasti internetové, kde se budeme moci dočkat díky ERWC (Everglade Rush World Circuit) jistě velice slušných závodů.

Tvůrci se netají tím, že do Everglade Rush vkládají velké naděje. Cení si přitom především realismu a grafiky – uvidíme jestli to bude dost na to, aby se tahle hra stala trhákem.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A