Everquest 2 Station Exchange - povedená revoluce

Již dříve jsme vás informovali o zavedení systému Station Exchange pro Everquest 2. Sony Online Entertainment oznámila, že za měsíc trvání prošlo přes Station Exchange 180 tisíc dolarů.

Station Exchange je systém unikátní pro MMORPG Everquest 2, který dovoluje hráčům na určitých dvou vyhrazených serverech obchodovat herní výdobytky za reálné peníze. Zbylých 54 serverů stále zachovává zákaz podobné činnosti, který je obvyklý u velkých MMORPG. Hráči si mohou zvolit, zda chtějí hrát na Station Exchange serverech, nebo na klasických, není však možné mezi nimi přecházet.

Systém provozuje samotná SOE, což je zárukou, že pokud za dva tisíce dolarů koupíte postavu (ano, toto je reálná cena postavy na maximální dosažitelné úrovni), opravdu ji dostanete. Stejně tak je možné kupovat a prodávat herní předměty a peníze. SOE má z každého obchodu 10%, stejně jako si účtuje 10 dolarů za nabídku postavy a dolar za nabídku ostatních věcí.

  

Protože tento způsob obchodů funguje u velké společnosti, jakou Sony Online Entertainment je, je docela možné, že menší firmy budou hodlat používat podobnou metodu místo měsíčních poplatků. Vždyť průměrně na hráče připadá útrata ve výši 70 dolarů za měsíc provozu Station Exchange. SOE však nehodlá rozšiřovat tuto možnost do zavedených her, jedině v případě nových by se o tom prý dalo uvažovat.

Komentář: Myšlenka bezplatných her, na kterých by vývojáři vydělávali podobným principem, jako SOE na Everquestu 2, není na první pohled zrovna k zahození. Jednoznačnou výhodou Everquestu 2 v tomto směru je však zaměření čistě na boj proti počítačovým protivníkům. Ve hrách, které by sázely na PvP, by mohla podobná možnost vést k nevyváženým situacím, kdy hráč koupí drahé vybavení za reálné peníze a ani je neumí používat.

Zdroj: Gamespot, vlastní

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A