Evil Twin – když se pohádka změní v horor

Zamýšleli jste se někdy nad původem pohádek? Všechny ty příběhy o čarodějnicích, kouzelných lesech a mořských vílách měly původně varovat děti před nebezpečnými a záludnými světy plnými temnoty a smrti. Právě takovou, skutečně nevšední pohádku plnou hrozeb a nebezpečí si teď představíme.
Evil Twin – když se pohádka změní v horor
Zamýšleli jste se někdy nad původem pohádek? Všechny ty příběhy o čarodějnicích, kouzelných lesech a mořských vílách měly původně varovat děti před nebezpečnými a záludnými světy plnými temnoty a smrti. Právě takovou, skutečně nevšední pohádku plnou hrozeb a nebezpečí si teď představíme.

Příběhy o mořských bytostech, které obývají hlubiny oceánů, skřítcích, co hlídají spletité jeskyně, magicky zdatných bytostech, obývajících nejhlubší lesy… ty všechny byly v dobách bratří Grimmů nabity skutečně jinou atmosférou, než jsou dnešní dobrodružství malé mořské víly nebo hraček z Toy Story. Díky Timu Burtonovi a jeho originálnímu přístupu k těmto příběhům se však pohádkový žánr vrací opět tam, odkud vyšel. Nejlepším důkazem je Alenka v říši divů, jak jsme ji mohli nedávno vidět v herní verzi od Electronic Arts na PC.

Nyní se na nás chystá hra, inspirovaná právě dílem bratří Grimmů, která má být doslova plná surreálných vizí „kouzelného“ a pořádně strašidelného světa „za zrcadlem“, na druhé straně břehů fantazie. Rozlučte se s vizemi zpívajících mořských panenek a usměvavých hraček, zapomeňte na milé skřítky. Přichází Evil Twin: Cyprien´s Chronicles.

Evil TwinEvil Twin

Evil TwinEvil Twin

Cyprien je sirotek a právě slaví své narozeniny, stejný den je však ironicky i výročím smrti jeho rodičů. Právě tak, jako má toto datum dvojí tvář a je naplněné hořkosladkou pachutí, objeví hlavní hrdina příběhu i druhou tvář světa, na který si zvyknul a který jej až doposud obklopoval.

Aniž by věděl jak nebo proč, je náhle přenesen do hrůzyplné karikatury normálního světa, která je naplněná temnotou a zlobou. Ačkoliv tohle strašlivé místo nedává žádný smysl a vypadá jako čiré šílenství, stvořené zlou a chorou myslí v deliriu šílenství, hodně věcí je tu stejných jako v normálním světě, který Cyprien tak náhle a nedobrovolně opustil. Jsou tu všichni jeho přátelé, ale přetvořeni podle svých nejhorších vlastností na nechutné karikatury těch, které Cyprien znal a měl rád. Obklopen temnotou a neurčitým zlem, s pocitem neustálé neidentifikovatelné hrozby, Cyprien začíná hledat cestu z tohoto zakletého bludiště. Na pomoc si vezme svůj oblíbený prak a také své alter ego Super Cypriena, které zřejmě patří do této nově objevené dimenze, o kterou nikdo nestál (kromě hráčů, kteří budou nuceni se s ní v roli Cypriena poprat). Že na konci se bude muset hlavní hrdina utkat se stíny vlastní duše je víc než jisté. Jen tak bude možné vyřešit záhadu tohoto nemocného světa temnoty.

Evil TwinEvil Twin

Evil TwinEvil Twin

Hra bude trojrozměrná akční adventura, která hráčům nabídne 8 rozsáhlých světů, tvořících dohromady 76 úrovní. Těšit se můžete na podivná, zneklidňující prostředí, která k životu přivedou textury a speciální efekty na takové úrovni, kam je jen moderní hardware pustí. Hra se objeví nejen na PlayStationu 2, ale také na DreamCastu a PC.

Kromě strhujícího a atmosférického prostředí se můžeme těšit také na interakci s šedesáti postavami ze stovky, kterou bude hra disponovat. Ačkoliv je celý projekt stále zahalen rouškou tajemství, zdá se již teď slibným pokračováním pokusů o navrácení zašlé vzrušující atmosféry původních pohádkových příběhů.

Uvidíme letos v zimě.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A