Evil Twin – když se pohádka změní v horor

Zamýšleli jste se někdy nad původem pohádek? Všechny ty příběhy o čarodějnicích, kouzelných lesech a mořských vílách měly původně varovat děti před nebezpečnými a záludnými světy plnými temnoty a smrti. Právě takovou, skutečně nevšední pohádku plnou hrozeb a nebezpečí si teď představíme.
Evil Twin – když se pohádka změní v horor
Zamýšleli jste se někdy nad původem pohádek? Všechny ty příběhy o čarodějnicích, kouzelných lesech a mořských vílách měly původně varovat děti před nebezpečnými a záludnými světy plnými temnoty a smrti. Právě takovou, skutečně nevšední pohádku plnou hrozeb a nebezpečí si teď představíme.

Příběhy o mořských bytostech, které obývají hlubiny oceánů, skřítcích, co hlídají spletité jeskyně, magicky zdatných bytostech, obývajících nejhlubší lesy… ty všechny byly v dobách bratří Grimmů nabity skutečně jinou atmosférou, než jsou dnešní dobrodružství malé mořské víly nebo hraček z Toy Story. Díky Timu Burtonovi a jeho originálnímu přístupu k těmto příběhům se však pohádkový žánr vrací opět tam, odkud vyšel. Nejlepším důkazem je Alenka v říši divů, jak jsme ji mohli nedávno vidět v herní verzi od Electronic Arts na PC.

Nyní se na nás chystá hra, inspirovaná právě dílem bratří Grimmů, která má být doslova plná surreálných vizí „kouzelného“ a pořádně strašidelného světa „za zrcadlem“, na druhé straně břehů fantazie. Rozlučte se s vizemi zpívajících mořských panenek a usměvavých hraček, zapomeňte na milé skřítky. Přichází Evil Twin: Cyprien´s Chronicles.

Evil TwinEvil Twin

Evil TwinEvil Twin

Cyprien je sirotek a právě slaví své narozeniny, stejný den je však ironicky i výročím smrti jeho rodičů. Právě tak, jako má toto datum dvojí tvář a je naplněné hořkosladkou pachutí, objeví hlavní hrdina příběhu i druhou tvář světa, na který si zvyknul a který jej až doposud obklopoval.

Aniž by věděl jak nebo proč, je náhle přenesen do hrůzyplné karikatury normálního světa, která je naplněná temnotou a zlobou. Ačkoliv tohle strašlivé místo nedává žádný smysl a vypadá jako čiré šílenství, stvořené zlou a chorou myslí v deliriu šílenství, hodně věcí je tu stejných jako v normálním světě, který Cyprien tak náhle a nedobrovolně opustil. Jsou tu všichni jeho přátelé, ale přetvořeni podle svých nejhorších vlastností na nechutné karikatury těch, které Cyprien znal a měl rád. Obklopen temnotou a neurčitým zlem, s pocitem neustálé neidentifikovatelné hrozby, Cyprien začíná hledat cestu z tohoto zakletého bludiště. Na pomoc si vezme svůj oblíbený prak a také své alter ego Super Cypriena, které zřejmě patří do této nově objevené dimenze, o kterou nikdo nestál (kromě hráčů, kteří budou nuceni se s ní v roli Cypriena poprat). Že na konci se bude muset hlavní hrdina utkat se stíny vlastní duše je víc než jisté. Jen tak bude možné vyřešit záhadu tohoto nemocného světa temnoty.

Evil TwinEvil Twin

Evil TwinEvil Twin

Hra bude trojrozměrná akční adventura, která hráčům nabídne 8 rozsáhlých světů, tvořících dohromady 76 úrovní. Těšit se můžete na podivná, zneklidňující prostředí, která k životu přivedou textury a speciální efekty na takové úrovni, kam je jen moderní hardware pustí. Hra se objeví nejen na PlayStationu 2, ale také na DreamCastu a PC.

Kromě strhujícího a atmosférického prostředí se můžeme těšit také na interakci s šedesáti postavami ze stovky, kterou bude hra disponovat. Ačkoliv je celý projekt stále zahalen rouškou tajemství, zdá se již teď slibným pokračováním pokusů o navrácení zašlé vzrušující atmosféry původních pohádkových příběhů.

Uvidíme letos v zimě.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A