Ex-představitel Gizmonda míří do vězení

Bývalý představitel společnosti Gizmondo, Stefan Eriksson, byl zatčen ve svém domě pro podezření z několika trestných činů. Předpokládá se, že bude obviněn i z nelegálního dovozu trojice sportovních vozů a podvodu při jejich získání.

Společnost Gizmondo, známá především hrou Ghost, je již nějakou dobu ve finanční tísni. Evropská pobočka dokonce ohlásila bankrot, zatímco americká část společnosti ještě nějak funguje. Eriksson odstoupil loni z vedení společnosti poté, co byly odhaleny přinejmenším zvláštní finanční výsledky společnosti. Poté se vyboural se svým Ferrari Enzo v ceně kolem milionu dolarů, jedním ze tří vozidel, které byly do Ameriky nelegálně dovezeny.

Trojici závodních vozů – červené a černé Ferrari Enzo a Mercedes McLaren, si totiž pořídila evropská pobočka na leasing u tří britských bank. Zajímavá je historie McLarenu, který byl odhalen ve chvíli, kdy s ním jela Erikssonova žena, bez řidičáku a registrace vozidla. Automobil byl údajně v Británii společnosti Gizmondo ukraden, jak je ale vidět, pouze působil na jiném místě. Je asi jasné, proč Eriksson z představenstva společnosti odcházel.

Zdroj: Gamasutra

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A