Ex-vývojář Bulletstormu tvrdí, že zákaz bazarovek XOne měl smysl

Adrian Chmielarz, bývalí vývojář střílečky Bulletstorm, se ztotožňuje se zákazem bazarového prodeje, které měl zavést Microsoft u Xbox One.
Ex-vývojář Bulletstormu tvrdí, že zákaz bazarovek XOne měl smysl

Bezesporu nejdiskutovanější kauzou herního trhu byla radikální změna ze strany Microsoftu, který se otočil o 180 stupňů a veškerou svojí dosavadní politiku změnil kvůli "hráčům". Zrušení DRM, regionálního zámku a všech podobných serepetiček.

Ovšem když se člověk více zamyslí, tak to na druhou stranu nemuselo být zase tak špatné, jelikož by vývojářské studia mohla vydělávat o dost více peněz, tudíž by mohly zlevnit tituly nebo být dokonce zrušeny oblíbené bonusové obsahy s mikrotransakcemi. Tedy tak to aspoň vidí bývalý vývojář oblíbené FPS střílečky Bulletstorm, Adrian Chmielarz, který by variantu bazarového prodeje poslal mezi kytičky nadobro.

Chmielarz zastává názor, že by se bazarový prodej měl nadobro zrušit a zavést by se měly nižší pořizovací ceny všech titulů, i těch největších AAA her.

useyuseyuslkag.1369321468.jpg

"Myslíte, že tvůrci pracují na DLC a mikrotransakcí rádi? Že by se radši nepustili do nového projektu? Tento způsob vznikl pouze díky tomu, aby nalákali co nejvíce velryb k placení. Cena $60 musí zemřít. I když někteří remcají, že mají právo na první prodej nebo sdílení s přáteli. Koukněte na filmy. Zaplatí se 10 dolarů a nikdo pak neremcá, že film byl špatný nebo jste ho viděli pouze jednou," řekl Chmielarz.

"Jak docílit nízké ceny nemohu určit, rozdělení multiplayeru a singleplayeru, kratší obsah, kdo ví? Vím však, že toho jde docílit jen díky digitální distribuci, ale to se nikdy nestane díky obchodům jako je GAMESTOP. Mimochodem trefnější název vybrat pro tento obchod ani nešel."

Adrian Chmielarz se do toho opřel trochu nad rámec, ale na druhou stranu, co si budeme povídat. Jeho názor nejde nijak vyvrátit a nižší ceny her by určitě zaručily obří prodeje. Když se koukneme do minulosti, tak bonusové obsahy vycházely velmi zřídka a když už nějaký spatřil světlo světa, jednalo se o obří doplněk, který někdy zabavil více, než celá předchozí hra. Co si o tom myslíte vy? Zrušit bazarovky a zmenšit ceny, nebo vše nechat při starém?

Zdroj: OXM

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |