Exkluzivně: Quake III Revolution pro PS2

Je mi skutečně milou ctí a potěšením vám oznámit, že první skutečně zásadní titul pro PlayStation 2 právě dorazil na pulty našich obchodů. V mém případě konkrétně na pult brněnské prodejny videoher Megami, kde jsem se snažil držet na uzdě všechna ta obdivná citoslovce, co se mi drala na jazyk při pohledu na tuhle očekávanou záležitost.
Exkluzivně: Quake III Revolution pro PS2
Jako blesk z čistého nebe mne zasáhla zpráva od majitele brněnské prodejny počítačových her Megami, pana Hořice, že Quake III Revolution právě dorazil. Není to tak dlouho, co jsme se na Doupěti radovali z fantastického prewiew a obdivovali screenshoty… a nejednou je „kvák“ tady. A stojí za to! Proč je vlastně tak důležitý?

Nu, myslím si a snad nejsem sám, že Quake 3 je prvním z těch opravdu hodně velkých a zásadních titulů, které se na PS2 mají objevit na začátku jeho tažení USA a Evropou. Navíc jde o jeden z prvních velkých projektů tzv. třetí společnosti, což znamená, že hru pro svoji konzoli neudělala Sony, ale vývojový tým s pomocí třetí osoby – distributora. Sony z celé této záležitosti má nezanedbatelný bonus za licenci a pak také titul, který pomůže prodejnosti PS2. Protože – a to je ze všeho nejdůležitější – Quake 3 je vynikající hra. Víc, než to. Je to zcela zásadní hra, kterou miluje víc lidí, než byste možná řekli.

Quake 3 na PlayStationu 2Quake 3 na PlayStationu 2

Nuže ani jsem se nestihnul navečeřet, popadl jsem nějaké to oblečení, omluvil se nevyvenčenému pejskovi a utíkal jsem na Českou, abych se na vlastní oči přesvědčil, že nejde o opožděný apríl. A nešlo. Od dnešního dne je Quake 3 skutečně v prodeji, na pultě v Megami stojí dokonce nepochopitelných 1.888,- Kč, což mi za hru tohoto jména pro PS2 připadá slušně řečeno podhodnocené (a asi to tak nebude u všech prodejců, řekl bych).

Vás ale nejspíš bude zajímat (pokud právě nejste na cestě do obchodu), jak se Quake povedl. Nuže, z toho, co jsem zatím mohl vidět a ozkoušet, se Revolution nemá po technické stránce absolutně za co stydět. Fantastické světelné efekty, absolutní textury a nově implementované grafické prvky, zkrášlující zdi arén, fantastická plynulost (údajně asi 60 frámů za vteřinu) a perfektní hudba… to všechno je dohromady smrtící kombinací, která vás přiková k obrazovce a nedovolí vám se od ní jen tak odtrhnout.

Co jsem se zatím díval, jsou zde všechny arény, kterými jsem prošel v PC verzi, plus samozřejmě slibované exkluzivní PS2 arény. Je zde nějaký ten nový herní mód (Elimination a zřejmě také Campaign) a podpora hry více hráčů. Bohužel ještě není nasměrována na internet, umožňuje tedy pouze klasické klání na rozdělené obrazovce, na druhou stranu se však hra ani trochu nezpomalí ani při čtyřech hráčích a několika dalších botech. Druhou chybou na kráse, kterou Quake 3 Revolution trpí, je chybějící podpora myši a klávesnice, na druhou stranu ale hru nebude možné hrát po netu a tak tento zdánlivý handicap nikoho nezvýhodní. Proč zdánlivý? Neboť pokud někdo (jako já) hraje na konzolích celý svůj život, dokáže s ovladačem nekonečně víc, než s myší a klávesnicí… jinak je ovládání příjemné a bezproblémové.

Quake 3 na PlayStationu 2Quake 3 na PlayStationu 2

Rád bych vás ujistil, že Quake 3 Revolution je skutečná bomba, i když možná nejde zase o takovou revoluci, jakou přinese třeba MGS2 nebo Final Fantasy X (která definitivně přestává být utajovaným projektem s těmi tunami obrázků a filmečků z Tokio Game Show). Quake 3 je však geniální akce, stoprocentně hratelná a jednoznačně jedna z nejlepších (tří) svého druhu. Nevím jak vy, ale já si kváka koupím. A pokud u jeho hraní neumřu, napíšu na něj pro vás recenzi a budu se těšit na Unreal Tournament.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A