Exploding Atoms – když bouchne atom

Když jsme byli malí, hrávali jsme si na vojáky, zloděje a četníky (dnešní drobotina našla aktuální obměnu této tradiční hry – na Kajínka, ale to jistě víte), v pozdějším věku na pány doktory a gynekology. Doupě se snaží být stále o krok vpřed a tak vám dnes přinášíme hru na atomy.
Exploding Atoms – když bouchne atom
Hra Exploding Atoms je dílem Radka Červinky, který je autorem Červíků, o kterých jsme informovali před nedávnem. Stejně jako Červíci, jsou i Exploding Atoms velice originálním dílkem.

O co tedy ve hře jde a co je jejím cílem? Celá herní plocha je rovnoměrně rozdělena na malé čtverečky, v nichž jsou atomy. Vaším úkolem je přidávat molekuly k jednotlivým atomům tak, aby exploze, která nastává vždy po přidání čtvrté molekuly, zasáhla co nejvíc soupeřových atomů a molekul. Tím si soupeřovy atomy přivlastníte a můžete připravovat další exploze. Hra končí ve chvíli, kdy se vám podaří obsadit všechna volná políčka. Někdo moudrý kdysi řekl, že nejhorší je popisovat princip logických her a já mám nyní velmi silný pocit, že měl pravdu. Ve hře je k dispozici nápověda, která je ohromně funkční – dovedla mě k naprosté porážce za nějakých šedesát tahů.

Hra je určena pro jednoho (protihráčem je počítačem – podle mého názoru velmi zdatným protihráčem, protože se mi ho nikdy nepodařilo porazit) nebo dva hráče hrající proti sobě.

Hra je navržena pro operační systém DOS, ale pod Windows 98 chodila bez problémů.

Download (38 kB) zde.

Exploding AtomsExploding Atoms

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |