Fable: The Lost Chapters - ztracená pohádka z Xboxu

Geniální tvůrce Peter Molyneux slavil se svým RPG titulem Fable zasloužený úspěch na konzoli Xbox, nyní se co nevidět setkáme s tímto dílem i na našich PC. Fable: The Lost Chapters je stejně jako ostatní hry z dílny Petera Molyneuxe velmi originálním počinem, který se jen tak nespokojí s fádními prvky zatuchlého RPG žánru (obrazně řečeno - už vidím ty skalní příznivce jak mě tu kamenují). Oproti konzolové verzi se PC hráči seznámí s exkluzivními materiály, které se již do původní verze nestačily implementovat. Kromě dosud neprozkoumaných území, nových zbraní a monster či přidaných questů, bychom se měli dočkat i speciální funkce "živých stromů". Peter Molyneux se dokonce před několika měsíci omluvil všem hráčům za to, že ve hře chyběla. Není to ještě uplně jisté ale možná se těch rostoucích stromů opravdu dočkáme.

 

A o čem vlastně Fable je? Kdybychom řekli, že o běžném životě, nebyli bychom daleko od pravdy. Prozaičtejší vysvětlení se naskýtá hned při výčtu stěžejních prvků z tiskové zprávy: je libo si vytvořit živoucí legendu, prozkoumávat rozsáhlý svět, budovat si charakter či ovlivnit dějiny? Ve Fable: The Lost Chapters rozhodně nejste středem vesmíru okolo kterého se vše točí. Jste jedním z mnoha a záleží pouze na vašich schopnostech, rychlém úsudku a ostrém meči, zda se zapíšete do dějin. Každý váš čin ovlivňuje do určité míry dění kolem vás, a proto by podle autorů měl být zážitek z hraní pokaždé jiný. Jestliže v ostatních RPG je zrcadlem vašich činnů tabulka se statistikami, zde se vše projeví rovnou na vás samotných. Zlé postavy budou mít rohy, červené oči a otrhané oblečení, kdežto ty kladné budou oblečeni v bílém, s krásnými rysy a obletovány magickou energií.

Fable: The Lost Chapters toho slibuje opravdu mnoho a uvidíme kolik toho bude nakonec splněno. Prozatím si nezapomeňte prohlédnout naší aktualizovanou galerii. Datum vydání stále není jisté snad s tím Microsoft něco udělá a nenechá nás příliš dlouho čekat.

Zdroj: Worthplaying


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu ke hraní zcela zdarma

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu k…

Kdy, když ne teď.

22.  1.  2020 | | 15 N/A
CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke konci vývoje Cyberpunku

CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke…

Dokončit Cyberpunk 2077 není pro vývojáře žádný med a to nejhorší zřejmě teprve přijde.

20.  1.  2020 | | 5 N/A
Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Nedávno jsme dostali možnost vyzkoušet si ve Varšavě nový Doom Eternal. A stálo to za to! Takhle brutální a rychlou řežbu jsme tu ještě neměli.

21.  1.  2020 | | 12 N/A
Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, největší problém má Xbox

Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, n…

Cyberpunk 2077 dostal minulý týden odklad data vydání a vyjde tak až v září. Polský insider Borys Niespielak tvrdí, že je to kvůli optimalizaci pro konzole.

23.  1.  2020 | | 8 N/A
Zadarmo nebo se slevou: čínský Nový rok a The Bridge zdarma

Zadarmo nebo se slevou: čínský Nový rok a The Brid…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

24.  1.  2020 | | 3 N/A