Fahrenheit (Indigo Prophecy) - nové obrázky z místa činu

Francouzský psycho-thriller Fahrenheit (na americkém trhu známý jako Indigo Prophecy) se připomíná sadou nových screenshotů. Adventura s prvky akčního filmu, jak je často charakterizována, vás zavede do prostředí světové megalopole New York, kde jsou páchány zcela náhodné vraždy; bez zjevných motivů, na zcela veřejných místech. Příběh, do kterého hráč vstupuje, začíná ve chvíli, kdy Lucas Kane, jeden z hrdinů hry, zcela chladnokrevně zabije jakéhosi muže na veřejných záchodech. Celý od krve, pronásledován policií musí zjistit co bylo příčinou jeho činu a očistit své jméno dříve než bude dopaden. Unikátní na celé hře však bude provázanost herních charakterů; tedy Lucase a dalších dvou postav, detektivní dvojice Carly a Tylera. I za ty budete moci ve Fahrenheit hrát, přičemž akce, jež vykoná Lucas, budou ovlivňovat v jistém směru i Carlu a Tylera a naopak.

Filmový dojem, tak proklamovaný v tiskových prohlášeních, bude navíc umocněn zpracováním a způsobem řešení mnohých herních situací. Pokud v úvodní scéně, kdy Lucas stojí jako přimrazený nad zohaveným tělem své oběti, nebudete rychle jednat, někdo na vás přijde. V malém okénku, jenž se po chvíli objeví v horní části obrazovky, uvidíte policistu jak se zvedá od své večeře (vše se odehrává v restauraci) a pomalu odchází ulevit si na nedaleké záchody. V tom případě můžete už jen utéct z místa činu, avšak celý od krve, kdy se po cestě srazíte se servírkou a stanete se okamžitě hlavním podezřelým. Zcela odlišný řetězec událostí se spustí po té, co se rychle zorientujete, ukryjete mrtvolu do nejbližší kóje, smyjete z podlahy krvavé tratoliště a vyčistíte skvrny na svém oblečení (pereme zásadně na čtyřicet).

Pro někoho možná nešťastným krokem by mohlo být zakomponování akčních scén do hry. Většina takových meziher bude mít bezprostřední vliv na následující vývoj událostí (hra bude mít více zakončení), avšak jejich nesplněním hra neskončí. Interface a ovládání bude maximálně zjednodušené, bez zbytečných ikonek a nabídek. Fahrenheit se zatím jeví jako velice ambiciózní projekt s cílem reformovat takřka mrtvý adventurní žánr, a to jak na PC, tak na konzolích Xbox a PS2. Dočkat bychom se měli v září, přičemž vydavatelem je Atari, nikoliv Vivendi Universal, se kterým se vývojáři z Quantic Dream ve zlém rozešli.

Zdroj: Gamespot , Worthplaying

Váš názor Další článek: MMORPG stále v pohybu

Témata článku: , , , , , , , ,