Fahrenheit (Indigo Prophecy) - nové obrázky z místa činu

Francouzský psycho-thriller Fahrenheit (na americkém trhu známý jako Indigo Prophecy) se připomíná sadou nových screenshotů. Adventura s prvky akčního filmu, jak je často charakterizována, vás zavede do prostředí světové megalopole New York, kde jsou páchány zcela náhodné vraždy; bez zjevných motivů, na zcela veřejných místech. Příběh, do kterého hráč vstupuje, začíná ve chvíli, kdy Lucas Kane, jeden z hrdinů hry, zcela chladnokrevně zabije jakéhosi muže na veřejných záchodech. Celý od krve, pronásledován policií musí zjistit co bylo příčinou jeho činu a očistit své jméno dříve než bude dopaden. Unikátní na celé hře však bude provázanost herních charakterů; tedy Lucase a dalších dvou postav, detektivní dvojice Carly a Tylera. I za ty budete moci ve Fahrenheit hrát, přičemž akce, jež vykoná Lucas, budou ovlivňovat v jistém směru i Carlu a Tylera a naopak.

Filmový dojem, tak proklamovaný v tiskových prohlášeních, bude navíc umocněn zpracováním a způsobem řešení mnohých herních situací. Pokud v úvodní scéně, kdy Lucas stojí jako přimrazený nad zohaveným tělem své oběti, nebudete rychle jednat, někdo na vás přijde. V malém okénku, jenž se po chvíli objeví v horní části obrazovky, uvidíte policistu jak se zvedá od své večeře (vše se odehrává v restauraci) a pomalu odchází ulevit si na nedaleké záchody. V tom případě můžete už jen utéct z místa činu, avšak celý od krve, kdy se po cestě srazíte se servírkou a stanete se okamžitě hlavním podezřelým. Zcela odlišný řetězec událostí se spustí po té, co se rychle zorientujete, ukryjete mrtvolu do nejbližší kóje, smyjete z podlahy krvavé tratoliště a vyčistíte skvrny na svém oblečení (pereme zásadně na čtyřicet).

Pro někoho možná nešťastným krokem by mohlo být zakomponování akčních scén do hry. Většina takových meziher bude mít bezprostřední vliv na následující vývoj událostí (hra bude mít více zakončení), avšak jejich nesplněním hra neskončí. Interface a ovládání bude maximálně zjednodušené, bez zbytečných ikonek a nabídek. Fahrenheit se zatím jeví jako velice ambiciózní projekt s cílem reformovat takřka mrtvý adventurní žánr, a to jak na PC, tak na konzolích Xbox a PS2. Dočkat bychom se měli v září, přičemž vydavatelem je Atari, nikoliv Vivendi Universal, se kterým se vývojáři z Quantic Dream ve zlém rozešli.

Zdroj: Gamespot , Worthplaying

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |5 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace