Fair Strike - akční simulátor helikoptéry

Teroristé jsou poslední dobou nesmírně "populární" a neméně i hry s touto tématikou. Objevují se hlavně stále nové a nové 3D akční či taktické tituly. Už i proto je připravovaný Fair Strike poněkud výjimečný - jedná se totiž o simulátor, i když s notnou příměsí akce.
Fair Strike - akční simulátor helikoptéry

Podle prvních informací se hra Fair Strike ponese spíše ve stylu posledního Comanche od společnosti NovaLogic. Nebude se tedy jednat o žádný hard-core letový simulátor se desítkami ovládacích kláves a nepřeberným množstvím nastavení. Ovládání si však každý může přizpůsobit k obrazu svému - ti, kteří holdují spíše akci si jej mohou zjednodušit, naopak ti, kteří usilují o maximálně realistický zážitek, jej mohou o něco "ztížit".

 

 

Příběh nás zanese do blízké budoucnosti, ve které existují čtyři hlavní ohniska světové terorismu - karibská oblast, východní Evropa, jihovýchodní Asie a střední východ. Vy budete spolu se svými společníky plnit náročné mise právě v těchto oblastech - od ničení teroristických základen přes ochranu civilního obyvatelstva. Pomáhat vám budou nejen wingmeni, ale také různé pozemní jednotky jako válečné loďstvo, tanky, pěchota, a tak dále.

Dostanete k dispozici šest různých helikoptér - AH-64A Apache, RAH-66 Comanche, PAH-2 Tiger, Ka-50 Hokum, Ka-52 Alligator a Ka-58 Black Ghost. Všechny disponují nejen kvalitní výzbrojí, ale zejména také precizním fyzikálním modelem. Jak jsem již řekl, můžete ovládat až tři další wingmeny - týká se to jak dalších bojových, tak i transportních vrtulníků. Samozřejmostí je možnost přizpůsobit před každou misí výzbroj svého stroje - jedná se o jeden z nejdůležitějších faktorů úspěchu mise. Mimoto je také možné "potáhnout" vrtulník vlastním barevným skinem.

 

 

U takovéto akce nemůže chybět podpora pro hru více hráčů, a to jak přes LAN, tak i přes internet. Vzhlede k tomu, že země na vás mohou útočit desítky různých jednotek, se může pomoc kamarádů občas docela hodit. Tvůrci slibují multiplayerové scénáře ve stylu deathmatch i kooperativní týmovou hru. Grafický engine využívající některých funkcí DirectX 9 zase dává na vědomí, že technická stránka hry nijak nezaostává za současnými technologiemi.

Hlavní rysy hry:

  • 38 misí ve čtyřech různých oblastech světa
  • 6 typů pilotovatelných helikoptér
  • až tři wingmeni, které můžete kontrolovat
  • různé stupně obtížnosti
  • tři pohledy (první a třetí osoby, kokpit)
  • multiplayerová hra

 

Hardwarové nároky nejsou z nejnižších, ale to u takovéhoto simulátoru ani nelze očekávat - Windows 98/ME/2000/XP, Pentium III 800 MHz (doporučeno Pentium 4 1.4 GHz), 256 MB RAM (512 MB), grafická karta Geforce2 MX (Geforce3).

Vydání akčního simulátoru Fair Strike je připravováno na poslední čtvrtletí tohoto roku.

Oficiální stránky: http://www.buka.com/game/Game_176.htm
Výrobce: G5 Software
Vydavatel: Buka Entertainment (http://www.buka.com/)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

22.  1.  2021 | |3 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce